Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruszył nowy SPHINX w Gliwicach

Gastronomiczna sieć SPHINX ma nowy lokal na Śląsku. To restauracja w Gliwicach działająca w kompleksie biurowo-handlowym przy ul. Piwnej 10. Najnowszy SPHINX jest prowadzony przez franczyzobiorcę.

Sieć restauracji casual dining kojarzona przede wszystkim z jej flagowym daniem, Shoarmą®, wróciła do Gliwic po kilkuletniej przerwie. Restauracja powstała przy głównej drodze dojazdowej do tego miasta, w zbudowanym rok temu kompleksie DL Prime. W najnowszym lokalu przygotowano 130 miejsc dla gości, a kolejnych 48 miejsc znajdzie się w ogródku letnim. Wnętrze urządzone jest w charakterystycznym dla sieci SPHINX stylu z kolorowymi lampami z tykw i innymi orientalnymi detalami dekoracyjnymi. Z myślą o gościach odwiedzających restaurację z dziećmi przygotowano strefę zabaw. Są też podwyższane krzesełka i specjalna zastawa, na której serwowane są dania z Kids Menu.

Restauracje SPHINX są obecne w Katowicach i Czeladzi, ale zależało nam także na ponownym pojawieniu się w Gliwicach jako dużej i ważnej części aglomeracji śląskiej. Gliwicki SPHINX jest w dogodnej lokalizacji, w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej, w nowoczesnym kompleksie budynków biurowych i mam nadzieję, że szybko znajdzie stałych bywalców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej najnowszej restauracji – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć SPHINX.

W menu restauracji, oprócz różnych rodzajów Shoarmy®, są także steki i inne mięsa, ryby, a także dania wegetariańskie i roślinne, inspirowane kuchnia bliskowschodnią. Gliwicki SPHINX ma również ofertę śniadań, lunchów i deserów. Goście korzystający z aplikacji Aperitif mają dostęp do różnego rodzaju zniżek i ofert specjalnych. Restauracja przy ul. Piwnej jest czynna od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele w godzinach 10:00-22:00, a w piątki i soboty w godzinach: 10:00-22:30.

***

Grupa Sfinks Polska zarządza 106 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 70 restauracji SPHINX (segment casual dining), siecią 30 pubów Piwiarnia (segment gastro pubów), 3 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i Lepione&Pieczone by Chłopskie Jadło oraz 3 lokalami The Burgers. Spółka prowadzi też sprzedaż w dostawie w oparciu o marki dostępne w dowozie m.in. Sphinx, The Burgers, Och! PITA, Yolo Chicken czy Da Mamma. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024