Czytasz: Ruszył Jarmark na Nikiszowcu. Zobacz zdjęcia!

Ruszył Jarmark na Nikiszowcu. Zobacz zdjęcia!

Po raz pierwszy świąteczny Jarmark na Nikiszu potrwa aż trzy dni. My już go odwiedziliśmy!

Świąteczny Jarmark na Nikiszu to zawsze wielkie wydarzenie, które na Nikiszowiec ściąga tłumy. W tym roku, już pod raz dziesiąty, poczujemy magię świąt w tym niezwykłym miejscu. Będziemy mieć na to więcej czasu niż zwykle. Jubileuszowy jarmark potrwa w tym roku aż trzy dni!

Rękodzieło, gastronomia i karuzele

Na imprezie prezentuje się ponad 230 wystawców, którzy sprzedają rękodzieło. Są ozdoby świąteczne, ceramika, przedmioty z drewna, biżuteria. Poza wyrobami lokalnych artystów i twórców można kupić rękodzieło pochodzące także z innych regionów – z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Podhala, Podkarpacia, Mazowsza, Lubelszczyzny. 

Została przygotowana też specjalna strefa gastro. W tym roku można zjeść i napić się w kilkunastu punktach gastronomicznych, w tym w 3 lokalnych restauracjach i kawiarniach. Z okazji jubileuszu można kupić też specjalną, limitowaną serię jarmarkowych porcelanowych kubków i napić się w nich grzańca. Dzieci przejadą się na karuzeli wiedeńskiej oraz w pociągu św. Mikołaja. Będą też atrakcje muzyczno-artystyczne.

Program Jarmarku na Nikiszu:

Piątek, 14-20.
O godz. 19 w Kościele św. Anny zagra legenda polskiej muzyki progresywnej i elektronicznej śląski muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor – Józef Skrzek. 

Sobota, 11-20.
O godz. 15 odbędzie się widowisko „Pingwiny z zimowej krainy”. O godz. 17 będzie okazja do kolędowania razem z Christmas Friends Music Project. 

Niedziela, 11-20.
Od godz. 14 do samego wieczora Jarmarkowi towarzyszyć będzie scena, którą zainauguruje – jak co roku – Orkiestra Dęta KWK Wieczorek pod dyrekcją Andrzeja Pisarzowskiego. Tego dnia będzie można usłyszeć jeszcze sporo dobrej muzyki. O godz. 15.45 wystąpi zespół Aicha Magija. Jego założycielka Aicha znana jest m.in. z Must Be The Music" oraz "X Factor”. Kolejna artystka, którą o godz. 17 usłyszymy na scenie w Nikiszowcu to Barbara Broda-Malon. Laureatka wielu wyróżnień m.in. na festiwalach piosenki aktorskiej i artystycznej, wystąpi z repertuarem Anny Jantar i Ireny Jarockiej. Na finał imprezy o godz. 18.30 posłuchamy magicznych dźwięków muzyki tworzonej przez młodych artystów ze Śląska – zespół The Coals. 

Wszystkie atrakcje w ramach wydarzenia są bezpłatne.

Dojedziemy bezpłanie lub "ogórkiem"

Z okazji Jarmarku zostanie uruchomiona specjalna bezpłatna linia autobusowa S1. A z Fabryki Porcelany na jarmark dojedziemy autobusem "ogórkiem". Autobus będzie kursował w sobotę i niedzielę, w godz.13 - 19.30, pomiędzy ul. Porcelanową 23 (przystanek Fabryka Porcelany), a ul. Nałkowskiej koło lodowiska Jantor (przystanek Nikiszowiec). O każda pełnej godzinie odjedzie z Porcelany, a o każdej "wpółdo" odjedzie z Nikisza. Bilety w cenie 5 zł.

Czytaj więcej