Czytasz: Ruszyło siatkarskie święto

Ruszyło siatkarskie święto

Przez najbliższe dni cała Polska będzie żyła wielkimi mistrzostwami. Szesnaście drużyn rozegra 36 meczy. Siatkarze zawitają również w Katowicach.

Trzydzieste Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej rozpoczęły się dziś, 24 sierpnia i potrwają do 3 września. W tym roku za organizację - Lotto Eurovolley Poland 2017 odpowiada Polska. Mecze rozegrane zostaną w pięciu miastach – Gdańsku (Ergo Arena, Szczecinie (Azoty Arena), Warszawie (PGE Narodowy), Krakowie (Tauron Arena) i Katowicach (Spodek).

Sportowe emocje w spodku

W Katowicach w hali Spodka, zostaną rozegrane mecze fazy grupowej, faza playoff i ćwierćfinały. W Spodku podczas fazy grupowej, swoje mecze rozegrają drużyny Belgii, Holandii, Francji i Turcji. Następnie do stolicy województwa, przyjadą dwie drużyny z największą ilością punktów z grupy B – rozgrywającej swój mecze w Szczecinie (Czechy, Niemcy, Słowacja, Włochy).

Polska reprezentacja jako gospodarz wydarzenia gra w grupie A. Rywalizować będzie z Serbią, Finlandią i Estonią.

Jak informuje miasto, bilety na mecz do Spodka można zakupić przez stronę www.ebilet.pl oraz w siedmiu punktach stacjonarnych w Katowicach:

Biuro Podróży Gryf 3 Maja23 a;
Empik Katowice CH 3 Stawy Pułaskiego 60;
Empik Katowice Silesia City Center Chorzowska 107;
Empik Katowice Supersam Piotra Skargi 6;
Marco Tour Uniwersytecka 13;
Media Markt Katowice Alpejska 6;
Mega Travel Staromiejska 7.

Na fanów sportowych emocji czeka  również specjalne strefa kibica ulokowana na katowickim Rynku. Punkt będzie czynny od dzisiaj do końca mistrzostw.

Oprócz transmisji meczów Polaków w strefie przewidziano szereg atrakcji – konkursy, koncerty oraz foodtrucki. Strefa pomieści do 2 tysięcy fanów.

Gdzie oglądać mecz?

Oprócz stref kibica ulokowanych w każdym mieście, mecze można oglądać również w telewizji. Transmisja z wydarzenia będzie nadawana w Polsacie i Polsacie Sport. Dodatkowo rozgrywkę będzie można obejrzeć również w aplikacji IPLA. Starcie polskiej drużyny już w czwartek (24 sierpnia ), sobotę (26 sierpnia) i poniedziałek (28 sierpnia).

 

Czytaj więcej