Czytasz: Rusza kultowy tyski festiwal szantowy

Rusza kultowy tyski festiwal szantowy

W piątek rusza 34. Port Pieśni Pracy.

Przez najbliższe trzy dni muzyka żeglarska rozbrzmiewać będzie w portowym mieście Tychy.  W koncertach zaplanowanych w 5 lokalizacjach weźmie udział 18 wykonawców. Na scenie pojawią się najpopularniejsi wykonawcy muzyki szantowej. Na finał festiwalu, który tradycyjnie odbędzie się na Dzikiej Plaży Paprocany, wystąpią m.in. Perły i Łotry, Drake, Własny Port czy Pyrates!.

Otwarcie festiwalu już jutro - 17 sierpnia. W ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 26 o 16.30  wystąpią: Pyrates!, Leje na Pokład, Drake, Unicorn, Banana Boat). O 20.30 odbędzie się pokaz plenerowy filmu kultowego już filmu Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”.

- XXXIV edycja dobrze Wam znanego festiwalu powraca po kilku miesiącach uśpienia. Jak zawsze w sierpniu, tym razem tydzień wcześniej niż byliście do tego przyzwyczajeni, ale jak z festiwalową energią, uśmiechem i muzyką z czterech stron Polski, a nawet świata! – mówi Paweł Drzewiecki – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

 Drugi dzień festiwalu rozpocznie o godzinie 11.00 Szantowy (przed)południk na Placu Baczyńskiego. Na scenie m.in. Trzy Maszty, Happy Crew, Nienacka Project, Leje na Pokład, Unicorn, Perły i Łotry). O 16.00  na Dzikiej Plaży Paprocany – Dzika sobota (W Stronę Portu, Happy Crew, rozdanie nagród żeglarskich, Jan i Klan, Leje na Pokład, Trzy Maszty, Banana Boat, Znienacka Project, Ryczące Dwudziestki). Na zakończenie dla najbardziej wytrwałych fanów muzyki szantowej i 22:00 w Klubie Underground (Pl. Korfantego 1) koncert: Szanty nocą (Jan i Klan, Znienacka Project, Pyrates!, W Stronę Portu, Orkiestra Samanta).

Niedziela także rozpocznie się koncertem na Placu Baczyńskiego. O 11.00 Szantowy (przed)południk, a w nim: W Stronę Portu, Ryczące Dwudziestki, Old Marinners, Własny Port, The Nierobbers). O 13:00 Klang dla dzieci , ale już na Paprocanach – na Placu Zabaw w kształcie statku. Od 16.00  muzyka zabrzmi na dużej scenie na Dzikiej Plaży Paprocany (Old Marinners, Klang, Drake, Orkiestra Samanta, Własny Port, The Nierobbers, Unicorn, Perły i Łotry, Pyrates!, all hands).

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Czytaj więcej