Czytasz: Rusza Katowice Music Colours Festival

Rusza Katowice Music Colours Festival

Gwiazdą imprezy w sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie amerykański czarodziej gitary i charyzmatyczny wokalista w jednej osobie.

Trwa końcowe odliczanie do pierwszej edycji Katowice Music Colours Festival. Gwiazdą imprezy w sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie amerykański czarodziej gitary i charyzmatyczny wokalista w jednej osobie - Eric Gales, często porównywany przez media i fanów dobrej muzyki do legendarnego Hendrixa. Interesująco zapowiada się również sceniczny debiut śląskiej supergrupy P.A.R.K. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Nowy festiwal w kalendarzu imprez Miasta Muzyki UNESCO to gratka dla miłośników muzycznych improwizacji i gitarowej wirtuozerii.

Eric Gales przyjedzie do Katowic w ramach europejskiego tournée promującego wydany w tym roku album „Middle of The Road”.  To 18 produkcja w jego dyskografii (nie licząc gościnnych sesji i płyt z gatunku „tribute”, na których chętnie się udziela). Na długiej liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Joe Bonamassa, Albert King oraz B.B.King. Jednak najczęściej Gales porównywany jest do Jimiego Hendrixa. Z pewnością ma na to wpływ jego niebanalny sposób gry na gitarze - lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków. Eric Gales to zdolny kompozytor, ale na koncertach chętnie sięga również po cudze utwory, które zapisały się złotymi nutami w historii rocka.

- Powołanie do życia zespołu w tej konfiguracji personalnej było kwestią czasu – tak o supergrupie P.A.R.K mówi Grzegorz Kapołka, który na festiwalu wystąpi w dwóch rolach: muzyka oraz dyrektora artystycznego imprezy.    
Nazwa formacji pochodzi od pierwszych liter tworzących ją muzyków: Piotrowski, Apostolis, Rusek, Kapołka. To śmietanka śląskiego bluesa, jazzu i rocka. Artyści z najwyższej półki: Jerzy Piotrowski i Apostolis Anthimos – 2/3 legendarnego SBB, Andrzej Rusek – jeden z najlepszych polskich basistów (w latach 90 również grał w SBB, współpracował między innymi z Tomaszem Stańko, Irkiem Dudkiem i Martyną Jakubowicz), Grzegorz Kapołka – świetny gitarzysta z przebogatą dyskografią w roli muzyka sesyjnego oraz wielokrotnie nagradzanymi autorskim płytami nagranymi z własnymi triem. Najnowsza nosi tytuł „5th Avenue Blues” i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i odbiorców. - Sami jesteśmy ciekawi, co wydarzy się na scenie, gdy zagramy razem – mówi Grzegorz Kapołka.

Trzecim wykonawcą Katowice Music Colours Festivals będzie Stanisław Sroka. To absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zaczynał od progrocka (zespół Thrilos i płyta „Kingdom of Dream”, utrzymana w klimacie Pink Floyd, Camel i King Crimson), później dał się poznać jako biegły gitarzysta jazzowy. Występował między innymi z: Ewą Urygą, Stanisławem Soyką i orkiestrą kameralną „AUKSO”. Ma w dorobku trzy płyty: „Heart Attack”, „Keep Running” i wydaną w ubiegłym roku „Po ślonsku”. 

Bilety na Katowice Music Colours Festival dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro.

Szczegóły: www.katowicemusiccolours.com

Czytaj więcej