Silesion.PL

serwis informacyjny

Rusza cykl pikników z katowickim Bebokiem Rajdusiem

Rusza cykl pikników z katowickim Bebokiem Rajdusiem

Już w najbliższy weekend w Katowicach odbędą się pierwsze pikniki edukacyjno-rozrywkowe! Będzie to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim zdobycia wiedzy i cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sobotę atrakcje będą czekały na katowickim Rynku, a w niedzielę na łące przy Stawie Ozdobnym w Dolinie Trzech Stawów.

– Serdecznie zachęcam do tego, by skorzystać z okazji i przez wspólną zabawę całymi rodzinami zapoznać się z zasadami związanymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych nie zabraknie. Oprócz prelekcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu dostępny będzie także symulator dachowania i symulator zderzeniowy, który kierowcom dokładnie zobrazuje do czego może prowadzić zbyt brawurowa jazda. Jako miasto poprzez doświetlanie przejść, budowę infrastruktury rowerowej czy wprowadzenie stref Tempo 30 realnie poprawiamy bezpieczeństwo, a uzupełnieniem tych działań jest profilaktyka, czyli wydarzenia takie jak Pikniki z Bebokiem, akcja Katowice Motorem Bezpieczeństwa czy też zakup odblasków dla mieszkańców – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych z Bebokiem Rajdusiem zostanie zainaugurowany w najbliższą sobotę 19 sierpnia na katowickim Rynku. Dzień później – 20 sierpnia akcja przeniesie się do kolejnej lokalizacji – na łąkę przy Stawie Ozdobnym w Dolinie Trzech Stawów. Atrakcje będą dostępne od godziny 14.00 do 19.00, a imprezy poprowadzi znany dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy Ireneusz Bieleninik. Udział w piknikach będzie także okazją do spotkania z rajdowymi autorytetami. Jarosław i Marcin Szejowie, którzy startują w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski również opowiedzą o swoich doświadczeniach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa.

– Będziemy powtarzać to jak mantrę – uczestnikiem ruchu drogowego jest każdy z nas, dlatego ważne, abyśmy przestrzegali zasad bezpieczeństwa i kierowali się empatią. Droga publiczna to nie jest ani odcinek specjalny rajdu samochodowego, ani tor wyścigowy. Potraktowanie jej w ten sposób może być przyczyną tragedii. Wizyta na pikniku będzie okazją, żeby wymienić się z nami, czyli z ekipą rajdową doświadczeniami oraz sprawdzić za pomocą sprzętu, jak wygląda udział w zderzeniu czy dachowaniu z perspektywy kierowcy – mówi Jarosław Szeja, kierowca rajdowy.

Pikniki z Bebokiem

Impreza odpowiada potrzebom stałego dbania o bezpieczeństwo i powstała z inicjatywy braci Szeja i Urzędu Miasta Katowice. W świat bezpieczeństwa najmłodszych wprowadzi Bebok Rajduś. Stworek będzie motywem przewodnim spotkań, w trakcie których szeroko poruszane będą aspekty związane z bezpieczeństwem na drogach. Pikniki będą podzielone na dwie strefy – strefę bezpieczeństwa i strefę pokazową. Szczegółowy plan dostępnych atrakcji znajduje się poniżej:

STREFA BEZPIECZEŃSTWA:

 • Symulator dachowania
 • Symulator zderzeniowy
 • Alko-gogle
 • Rowerowe miasteczko ruchu drogowego dla dzieci
 • Symulator jazdy skuterem
 • Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
 • Miasteczko mini-samochodowe dla najmłodszych
 • Konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie
 • Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

STREFA POKAZOWA:

 • Wóz bojowo – gaśniczy
 • Radiowozy i sprzęt policyjny
 • Strefa rajdowa braci Szeja
 • Strefa gastronomiczna – rajdowy bufet
 • Strefa dla najmłodszych z animacjami i dmuchańcem

Godzina 17.00 – rozwiązanie konkursów z wręczeniem nagród

Godzina 18.00 – Minidisco dla dzieci

Godzina 19.00 – zakończenie imprezy

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *