Silesion.PL

serwis informacyjny

Rusza 28. Finał Akcji Sprzątanie Świata – Polska

sprzatanie swiata 5

sprzatanie swiata 5

W najbliższy weekend, jak co roku na całym świecie, również i u nas startuje finał Clean Up The World. U nas będzie to już 28. edycja Sprzątanie świata – Polska koordynowana od 1994 roku przez Fundację Nasza Ziemia. Jak wynika ze zgłoszeń ponad 3 000 zorganizowanych i zarejestrowanych grup sprzątać będzie razem z nami. Oznacza to niemal pół miliona osób! Zespół Fundacji Nasza Ziemia natomiast w Wielkim Finale posprząta w Warszawie, Łagowie i Wrocławiu. W tym roku sprzątamy pod hasłem „Myślę więc nie śmiecę”.

  • W piątek, 17 września, Fundacja Nasza Ziemia sprząta w Warszawie pod Mostem Poniatowskiego po praskiej stronie.

Wzorem lat ubiegłych, tego dnia posprzątamy z przedstawicielami Ambasad przybyłych na zaproszenie JE Lloyda Brodricka Ambasadora Australii, naszego Honorowego Patrona. Zgłosiło się już ponad 30 Ambasad! Tego dnia dołączają do Akcji Urzędy Miast i Gmin, szkoły i wolontariaty pracownicze w całej Polsce.

  • W sobotę, 18 września rozpoczniemy sprzątanie Jezior Łagowskich w województwie Lubuskim.

Razem z 50 nurkami zaproszonymi przez Fundację i Magazyn Perfect Diver posprzątamy jedno z najpopularniejszych polskich jezior Ciecz, które co roku w czasie wakacji oblegają tłumnie turyści z Polski i z zagranicy. Sprawdzimy jakie śmieci lądują pod wodą i porównamy je do lądowych. Sprzątać będziemy również na lądzie wspólnie mieszkańcami i turystami, którzy jeszcze wypoczywają w tym pięknym zakątku Polski. Współgospodarzem wydarzenia jest Wójt Gminy Łagów.

  • W niedzielę, 19 września Kwatera Główna 28 Akcji Sprzątanie świata zaprasza do Wrocławia na ul. Pasterską.

Sprzątać będziemy teren od Mostów Warszawskich do Mostu Trzebnickiego. Partnerem wydarzenia jest Dyrekcja Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Od tego roku, ostatniego dnia Akcji sprzątać będziemy brzegi drugiej, ważnej polskiej rzeki, Odry. Pierwszego dnia sprzątamy brzegi Wisły wraz z Ambasadorami zaproszonymi przez Ambasadora Australii, naszego Patrona Honorowego, a trzeciego dnia Akcji zostawimy czystym brzeg Odry! Co za piękna klamra w naszym manifeście nieśmiecenia.

Fundacja Nasza Ziemia to Organizacja Pozarządowa działająca nieprzerwanie od 1994roku. Fundację założyła Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od początku swojego istnienia Fundacja koordynuje największą, ekologiczną Akcję, Sprzątanie Świata-Polska. Po dziś dzień stanowi ona sztandarowy punkt w codziennej pracy Fundacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Założycielka Fundacji i Inicjatorka Akcji Sprzątanie świata-Polska jest między innymi laureatką Orderu Uśmiechu, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Człowiekiem Polskiej Ekologii, ale też Patronką Szkoły Podstawowej w Żdżarach. Zaś założona przez nią Fundacja Nasza Ziemia może się poszczycić wieloma prestiżowymi nagrodami takimi jak: Złoty Liść Ministra Środowiska, Europejska Nagroda Fundacji Forda czy Flaga Rzeczypospolitej. W roku jubileuszu 25 lecia Fundacji Nasza Ziemia otrzymała Ekolaur Polskiej Izby Ekologii 2019 za całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024