Czytasz: “Sala serduszkowa” dla najmłodszych

“Sala serduszkowa” dla najmłodszych

01:56
W Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej powstała wyjątkowa sala pełna misiów i serduszek. Dzięki niej oddział neonatologii stanie się bardziej przyjazny dla małych pacjentów i ich rodzin.

“Sala serduszkowa” została stworzona przez grupę studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, którzy swoją bezinteresowną pracą postanowili przynieść radość małym pacjentom szpitala.

- Namalowanie misiów i serduszek zajęło nam kilka godzin. To była świetna zabawa i świadomość, że robimy to w dobrym celu jest niesamowitą radością. Myślę, że pomoc drugiemu człowiekowi, to najlepsze, co możemy od siebie dać, tym bardziej, że jest to robione bezinteresownie - tłumaczy Anna Kowalska, studentka WSB w Dąbrowie Górniczej, jedna z autorek malowideł

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

SERDUSZKA W SZCZYTNYM CELU

- Serduszka będą przypominały dzieciom ogromną radość. To, że ktoś o nich pamięta i je kocha. Jeśli komuś ofiarujemy serce, to ofiaruje się całego siebie - zaznacza prof. Marek Walancik, prorektor ds. nauki WSB w Dąbrowie Górniczej.

Wyjątkowa sala będzie służyć dzieciom, które nie wymagają intensywnej opieki medycznej oraz ich rodzicom.

- Będą mieli poczucie, że są w pokoju dziecięcym, a nie w szpitalu. Mali pacjenci będą przechodzić tutaj i zwalniać miejsce tym, którzy będą potrzebować intensywnej terapii - wyjaśnia dr Krzysztof Guzikowski, ordynator Oddziału Neonatologii w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.

Najmłodsze dzieci, które opuszczały oddział neonatologii urodziły się w 23-24 tygodniu ciąży. Z kolei najmniejszy pacjent, który był hospitalizowany na oddziale ważył 410 gramów.

Czytaj więcej