Czytasz: Pijani opiekunowie i niemowlę w szpitalu!

Pijani opiekunowie i niemowlę w szpitalu!

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 28-letnią kobietę i jej konkubenta. Pijana para miała pod opieką trójkę dzieci.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny rudzkiej policji dostał telefon z prośbą o interwencję w mieszkaniu przy ul. Szczęść Boże. Zgłaszający przekazał policjantom, że do jego mieszkania dobijają się obce osoby.

Na miejscu okazało się, że zarówno zgłaszający jak i jego partnerka, która chciała wejść do ich wspólnego mieszkania są pijani. Oboje mieli w organizmie po 2 promile alkoholu.

Podczas interwencji, w ich mieszkaniu przebywała 4-letnia dziewczynka, córka znajomych pary. Z uwagi na stan nietrzeźwości kobiety i jej partnera, policjanci podjęli decyzję o przekazaniu dziecka rodzicom. Stróże prawa postanowili sprawdzić miejsce zamieszkania matki, jednak kobiety nie było w domu. Dziewczynka została więc umieszczona w rodzinie zastępczej.

Gdzie moje dziecko?

Następnego dnia do komisariatu zgłosiła się 28-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, pytając o miejsce pobytu swojej 4-letniej córki. Kobieta była pod wpływem alkoholu i oświadczyła, że pozostałą trójką jej dzieci aktualnie zajmuje się ciotka.

Policjanci postanowili sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się z rodziną. Ich obawy okazały się słuszne. Gdy przyjechali do mieszkania kobiety, dowiedzieli się, że chwilę wcześniej najmłodsze z dzieci - 7-miesięczna dziewczynka, ze względu na widoczne obrażenia głowy oraz zaniedbania, została zabrana do szpitala przez pogotowie ratunkowe, które wezwali krewni rodziny.

Matka dziecka oraz jej 26-letni partner zostali zatrzymani. Dwaj chłopcy w  wieku 3 i 7 lat zostali przekazani pod opiekę rodziny.

Śledczy wszczęli w tej sprawie postępowanie z artykułu 160 kodeksu karnego, mówiącego o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia osoby, za którą jest się odpowiedzialnym. Czyn taki zagrożony jest karą do 5 lat więzienia. Dzisiaj prokurator podejmie decyzję czy para usłyszy zarzuty. Sprawą zajmuje się również sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie dzieci.

źródło: http://slaska.policja.gov.pl/

Czytaj więcej