Czytasz: Nie tylko Stadion Śląski!
Ruda Śląska też będzie miała swój stadion lekkoatletyczny. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Zobaczcie jak wygląda!

Przy ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej wyrasta konkurencja dla Stadionu Śląskiego. Jak zapewnia rudzki magistrat będą się na nim mogły odbywać lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. 

Wart 9 mln zł stadion jest już niemal gotowy. Pod koniec tego tygodnia przeprowadzone zostaną odbiory techniczne. Na ich podstawie miasto będzie mogło ubiegać się o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Jeżeli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, z obiektu będzie można korzystać pod koniec sierpnia. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na połowę września.

Przy Czarnoleśnej powstało boisko lekkoatletyczne z trawą o wymiarach 72,7 m x 100 m. To tam mają odbywać się treningi konkurencji rzutowych takich jak rzut młotem, oszczepem oraz dyskiem. Stadion wyposażony jest także w skocznie do skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż i o tyczce. Wokół boiska powstała sześciotorowa 400-metrowa bieżnia z nawierzchni poliuretanowej. Na prostej bieżnia posiada 8 torów, co pozwoli na rozgrywanie zawodów na dystansie 100 m oraz 110 m przez płotki. Dodatkowo wybudowano rów z wodą do biegów z przeszkodami. Wykonano też odwodnienie terenu, kanalizację deszczową oraz instalację elektryczną.

Budynek obok stadionu ma być zapleczem sportowym z szatniami i magazynami sprzętu. Trybuny pomieszczą 900 osób.

Czytaj więcej