Czytasz: Ruch żegna się z Ekstraklasą

Ruch żegna się z Ekstraklasą

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A nie uznała protestu Ruchu Chorzów i nie zgodziła się na powtórzenie meczu z Arką Gdynia.

To oznacza, że Ruch oficjalnie żegna się z ekstraklasą.

Na podstawie obowiązujących przepisów, w tym w szczególności w oparciu o Regulamin Rozgrywek o Mistrzostwo Ekstraklasy, Komisja Ligi nie znalazła żadnych podstaw formalnych do rozpatrzenia pisma złożonego przez Klub Ruch Chorzów dotyczącego bramki zawodnika klubu Arka Gdynia, Rafała Siemaszki, podczas meczu Arka Gdynia-Ruch Chorzów. Komisja Ligi pozostawiła pismo zatytułowane przez Klub protestem, bez rozpoznania- czytamy w komunikacie Komisji Ligi.

 To niezależny od spółki Ekstraklasa SA organ rozstrzygający w kwestiach dyscyplinarnych związanych z rozgrywkami Ekstraklasy i jej Klubami. Powstała w 2005 roku jako organ pierwszej instancji i spełnia w ramach rozgrywek funkcje jurysdykcyjne.  

Mecz Arka Gdynia z Ruchem Chorzów zakończył się 27 maja wynikiem 1:1. W atmosferze skandalu. Rafał Siemaszko, piłkarz Arki zdobył bramkę, pomagając sobie ręką. Nie zauważył tego sędzia Tomasz Musiał.

Ruch Chorzów stracił przez to, co prawda minimalną, ale jednak, szansę na utrzymanie się w lidze. Niebiescy zwrócili się więc Komisji Ligi o powtórzenie sobotniego spotkania.  To była jedyna szansa. Niestety, do tego nie dojdzie i Ruch Chorzów żegna sie z Ekstraklasą.

 

Czytaj więcej