Czytasz: Ruch Chorzów nie zagra na Śląskim

Ruch Chorzów nie zagra na Śląskim

Niebiescy mają grać na Cichej. Na czwartkowej sesji Rady Miasta Chorzów radni podejmą decyzję ws. nowego stadionu.

Zdaniem władz miasta scenariusz rozgrywek Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim jest niemożliwy. Powodem mają być wysokie koszty wynajmu oraz kalendarz wydarzeń na obiekcie, który nie uwzględnia terminu ligowych rozgrywek. W czwartek za to pod głosowanie trafi inna propozycja prezydenta. Andrzeja Kotala chce przekazać środki do spółki miejskiej na wyłonienie inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował budowę nowego obiektu przy ul. Cichej.


>> CZAS NA KONKRETNY RUCH <<


Do jego zadań będzie należał m.in. nadzór techniczny nad jakością wykonania robót budowlanych i nad sporządzaną dokumentacją. Jeśli radni poprą ten wniosek, będzie można mówić o oficjalnym rozpoczęciu kolejnego etapu inwestycji.

- Projekt jest już gotowy, otrzymaliśmy też pozwolenie na budowę. Teraz czas przejść do konkretów i ustalić harmonogram budowy - mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.


>> ŚLĄSKI ARENĄ ŚLĄSKICH KLUBÓW? <<


Nowy stadion pomieści 16-tysięcy widzów i będzie służył nie tylko piłkarzom Ruchu, ale także młodym adeptom futbolu. Na obiekcie organizowane będą także wydarzenia i koncerty dla mieszkańców Chorzowa.

- Budowa prowadzona będzie etapami, a jej tempo zależeć będzie od finansów miasta. Jeszcze raz podkreślam, że nie rezygnujemy z innych ważnych inwestycji w Chorzowie - dodaje Kotala.

Czytaj więcej