Czytasz: Będzie walkower dla "Niebieskich"?

Będzie walkower dla "Niebieskich"?

Klub wysłał pismo do PZPN.

Ruch Chorzów skierował do PZPN pismo, w którym domaga się przyznania mu walkowera za odwołany w sobotę mecz w Olsztynie. Klub uważa, że zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny, która nie przygotowała odpowiednio boiska do gry.

Ruch uzasadnia, że już na kilka dni przed planowanym rozegraniem meczu, wiedział o złym stanie murawy. Klub przypuszczał, że spotkanie w takich warunkach nie będzie mogło być rozegrane. Dlatego też dyrektor sportowy Ruchu zwracał się o wcześniejsze sprawdzenie stanu murawy na stadionie w Olsztynie.

Dyrektor zwracał uwagę także na pogodę i kwestie związane z kosztami dojazdu i zakwaterowania piłkarzy w Olsztynie. Zdaniem Ruchu nie dość, że klub Stomil Olsztyn, nie zadbał o właściwy stan murawy, to dodatkowo utrzymywał, że mecz może się odbyć w zaplanowanym terminie.

Również sędzia zawodów i obserwatorzy orzekli, że boisko nie nadawało się do gry i to nie wskutek załamania pogody, tylko złego przygotowania do sezonu.

Ruchu uważa więc, że w obecnej sytuacji spełnione są wszelkie niezbędne warunki do zwrócenia się z wnioskiem o walkower.

Czytaj więcej