Czytasz: Rozwód średnio po 14 latach
Małżeństwa w miastach rozstają się dwa razy częściej niż pary mieszkające na wsi. GUS wyliczył kiedy się rozwodzimy.

ROZWODY W MIASTACH DWA RAZY CZĘSTSZE NIŻ NA WSIACH 

Mieszkańcy miast rozwodzą się częściej - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. 14 lat - tyle przeciętnie trwają małżeństwa zakończone rozwodem.  

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego spośród prawie 38,5 mln mieszkańców Polski, 52 proc. stanowią kobiety. Liczebna przewaga kobiet jest widoczna szczególnie w miastach, gdzie na 100 mężczyzn, przypada ich 111. Na wsiach jest to zaś 101.

Statystyczny mieszkaniec Polski ma nieco ponad 40 lat. Średnia ta jest wyższa w miastach (41,4 lata) niż na wsiach (38,4 lat). Rozbieżność ta dotyczy także płci. Średni wiek kobiet to 41,9 lat, mężczyzn - 38,6 lat.

ROZWODY OK. 40-TKI 


Swe pierwsze małżeństwo kobiety zawierają jednak wcześniej (26,4 lata) niż mężczyźni (28,4 lata). Także w tym przypadku od lat 90. wiek ten się podniósł o 4 lata w przypadku panien młodych i o 5 w przypadku panów młodych.

Średni wiek, kiedy mieszkańcy Polski się rozwodzą wynosi w przypadku kobiet 39 lat i 41 lat w przypadku mężczyzn. W miastach częstotliwość rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsiach. Małżeństwa, które kończą się rozwodami, trwają przeciętnie 14 lat. 

Czytaj więcej