Czytasz: Rozśpiewany katowicki rynek. Zobaczcie! [ZDJĘCIA]

Rozśpiewany katowicki rynek. Zobaczcie! [ZDJĘCIA]

Jest istne szaleństwo, a deszcz w niczym nie przeszkodził. Katowicki rynek jest dziś w rękach Uniwersytetu Śląskiego

W tym roku świętujemy wyjątkowe urodziny Uniwersytetu Śląskiego. UŚ jest z nami już 50 lat! Właśnie z tą myślą przewodnią, w dzień urodzin - 8 czerwca, odbywa się plenerowy koncert na rynku w Katowicach. Są foodtrucki, śpiew i goście w każdym wieku!

O godz. 18.00 rozpoczęły się występy zespołów supportujących – zwycięzców konkursu „50 Voices of UŚ”, w którym studenci, doktoranci, słuchacze, absolwenci, pracownicy oraz uczniowie szkół patronackich UŚ mogli prezentować własne dokonania muzyczne, sceniczne czy estradowe.

Przeczytaj równieżZOBACZ PROGRAM WYDARZENIA

Koncertowi towarzyszą dodatkowe atrakcje: uczestnicy imprezy mogą zapoznać się z ideą promocji nauki w miasteczku wiedzy Śląskiego Festiwalu Nauki oraz posilić się w strefie food tracków, a najmłodsi miło spędzają czas w przygotowanej specjalnie dla nich strefie dziecka. 

Zobaczcie zdjęcia z imprezy na katowickim rynku:  

Koncert jest podzielony na dwie części. W części pierwszej można usłyszeć przeboje polskiej i zagranicznej muzyki popularnej minionych 50 lat w aranżacjach dr. Karola Pyki, kompozytora i dyrygenta pracującego na co dzień w Zakładzie Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Artystycznym UŚ w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Towarzyszyć jej będą soliści Instytutu Muzyki UŚ, Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod dyrekcją dr hab. prof. UŚ Izabelli Zieleckiej-Panek, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” (SZPiT) oraz artyści związani ze Śląskiem i Zagłębiem oraz z Uniwersytetem Śląskim: Stanisław Soyka, Renata Przemyk, Maciej Lipina, Banana Boat oraz Pokahontaz. 

W drugiej części koncertu można usłyszeć główną gwiazde wieczoru – zespół Voo Voo, na czele z Wojciechem Waglewskim.

Na placu Kwiatowym przygotowana została wystawa „50 lat Uniwersytetu Śląskiego”, natomiast w ramach miasteczka wiedzy Śląskiego Festiwalu Nauki na placu przy Rawie znajdują sie:

- American Corner – Zabawy hydrauliczne;
- Katedry Klimatologii Wydziału Nauk o Ziemi UŚ – Baryczne przepychanki w atmosferze oraz Jak przyroda przewiduje i zapisuje pogodę?;
- Koła Naukowego Kryminalistyki „Veritas”;
- Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz „Namiot Babilon" Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.

Koncert plenerowy na Rynku w Katowicach został przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach regionu i zaplanowany dokładnie w dniu 50. urodzin UŚ. Wstęp jest wolny i bezpłatny dla każdego!