Czytasz: Rozstrzygnięcie konkursu: Zabłyśnij prezentem!

Rozstrzygnięcie konkursu: Zabłyśnij prezentem!

To dopiero świąteczne szaleństwo!

Nasza skrzynka mejlowa o mało nie eksplodowała. Liczba wiadomości, jakie otrzymaliśmy od Was od zeszłego tygodnia w sprawie naszego świątecznego konkursu z SCC Swarovski, przerosła nasze wszelkie oczekiwania. To dopiero świąteczne szaleństwo!

Dziękowaliście mamom, siostrom, ojcom, przyjaciółkom a nawet sąsiadkom. Jedne odpowiedzi były bardziej kreatywne, wymyślne i pisane wierszem, drugie z kolei - skromne, pisane od serca. Dziękowaliście swoim bliskim za pomoc, wychowanie, opiekę...

Przypomnijmy, w świątecznym konkursie Silesion.pl i Swarovski SCC chodziło o odpowiedź na pytanie:

Za co chcielibyście podziękować bliskiej osobie, wręczając ten upominek?

Do wygrania były trzy zestawy prezentowe ufundowane przez markę Swarovski, a w nich piękny świecznik, zawieszka oraz elegancki długopis. 

Oto podziękowania, które wygrywają:

,,Prezent wręczyłbym mojej żonie, która od czterech miesięcy bardzo ciężko znosi trudy związane z ciążą. Chciałbym podziękować jej za to, że jest dzielna, za to, że już w maju dzięki niej spełni się jedno z moich największych marzeń - zostanę ojcem. Dziękuję jej również za to, że od siedmiu lat jest niezmiennie wyrozumiała dla tak trudnego człowieka, jakim jest jej mąż. Na koniec podziękowałbym żonie za to, że zgodziła się zatańczyć ze mną na studniówce 2010. Gdyby nie to, moje życie pewnie wyglądałoby dziś zgoła inaczej..." - napisał pan Łukasz.

Pan Michał, który prezent podaruje swojej młodszej siostrze, uzasadnił podziękowania w tej sposób:

,,Za co chciałbym podziekować? Mojej najmłodszej siostrze, chociaż jest miedzy nami prawie 17 lat różnicy, dziękuje jej że mieszkała ze mną, brakuje mi jej proszenia o kilka złotych na słodycze, czy przychodzenia po pomoc z lekcjami. Za 3 tygodnie wychodzi za mąż, kiedy ten czas zleciał, i chociaż jestem tylko jej bratem, traktowalem ją chyba bardziej jak ojciec. Za te wszystkie lata, mnóstwo uśmiechów i łez, jak wtedy gdy złamałaś rękę, nie ma takich słów ,w których mógłbym powiedzieć, jak bardzo ci dziękuję za to, że po prostu jesteś :)"

Kolejna historia bardzo nas wzruszyła:

,,Ten cudowny prezent z wielką chęcią wręczyłbym osobie, dzięki której na nowo uwierzyłem w ludzką życzliwość. Otóż do niedawna wynajmowaliśmy wraz z żoną i małym synkiem mieszkanie u pewnej miłej starszej pani - Heleny. Moja żona opiekowała się małym dzieckiem i nie pracowała, więc cieżar utrzymania rodziny spoczywał na moich barkach. W tamtym czasie nie ukrywam, z pieniędzmi było raczej krucho, liczyliśmy każdy wydany grosz, kiedy więc z dnia na dzień straciłem pracę sytuacja stała się naprawdę niewesoła. Nie byliśmy w stanie zapłacić za wynajem mieszkania, a wtedy jego właścicielka zrobiła coś, czego nie zapomnę do końca życia - zaproponowała, że możemy zapłacić, gdy staniemy na nogi. Tak po prostu. Dodała, że jesteśmy uczciwymi ludźmi, a ona pamięta, że za młodu także miała problemy finansowe. Byliśmy niesamowicie wdzięczni i szczęśliwi, za okazaną pomoc i dobroć, a także za fakt, że Pani Helena nie skreśliła nas jako ludzi i bezgranicznie nam zaufała w najtrudniejszym dla nas momencie życia. Przecież żyjemy w czasach, gdy niemal każdy myśli tylko o powiększaniu swojego dorobku, bogaceniu się i robieniu kariery, a tu proszę, taka niespodzianka!
Teraz, gdy nareszcie wiedzie nam się lepiej i jesteśmy "na swoim", Pani Helena jest przyjacielem domu i odwiedza nas, gdy tylko ma ochotę. Dzięki niej uwierzyliśmy, że ludzie potrafią być naprawdę życzliwi - i to nie tylko w Święta Bożego Narodzenia!"

Gratulacje! Wszystkie Wasze odpowiedzi to wyciskacze łez. Ciężko było nam wybrać tylko trzy, ale pamiętajcie, żeby mimo wszystko te miłe słowa, które nam napisaliście, powiedzieć też swoim bliskim! Zabłyśnijcie nimi w te święta. 

Ze zwycięzcami skontaktujemy się mejlowo.

Czytaj więcej