Czytasz: „Różowy październik” w Sosnowcu

„Różowy październik” w Sosnowcu

Zabiegi za symboliczną złotówkę.

Drenaż limfatyczny oraz warsztaty z domowych ćwiczeń dla pań po całościowej lub częściowej mastektomii za symboliczną złotówkę. W taki sposób Specjalistyczny Ośrodek Rehabilitacji REVITA w Sosnowcu dołącza się do udziału w międzynarodowym „Różowym Październiku”. Z zabiegów mogą skorzystać mieszkanki Sosnowca w trakcie lub po chorobie nowotworowej, w dniach 23-31 października.

Właściciele placówki, podejmując decyzję o dołączeniu do międzynarodowej inicjatywy kierowali się potrzebami społeczności lokalnej. Na co dzień spotykamy się z pacjentkami po całościowej lub częściowej mastektomii, dla których masaż limfatyczny i gimnastyka są niezbędnym elementem powrotu do zdrowia i odzyskania sprawności. Wiemy, że w naszym mieście istnieje duże zapotrzebowanie na te zabiegi, niestety ich koszt przekracza czasem możliwości niektórych pacjentek, a świadczenia w ramach NFZ są ograniczone ilościowo – mówi Michał Wróblewski. – Chcemy także zwrócić uwagę jak wielką rolę w powrocie do zdrowia po chorobie nowotworowej stanowi rehabilitacja i fizjoterapia. Różowy Październik jest idealnym momentem – dodaje.

Od 23 do 31 października [od poniedziałku do piątku] w godzinach 17:30 – 19:00 fizjoterapeuci doświadczeni w zakresie drenażu limfatycznego, będą realizować te zabiegi za symboliczną złotówkę.

Dodatkowo, w czwartek 26 października w godz. 18:00-19:00 w ośrodku REVITA odbędą się grupowe warsztaty, podczas których terapeuci nauczą panie jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia w warunkach domowych, żeby jak najszybciej odzyskać sprawność.  Na zabiegi i warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonać osobiście w Ośrodku przy ul. Czystej 9 [okolice Komendy Miejskiej Policji] lub telefonicznie: 518-741-202.

Czytaj więcej