Czytasz: Rozbity gang kiboli
10 osób podejrzanych m.in. o wyłudzanie haraczy i czerpanie korzyści z prostytucji w rękach policji.


10 osób podejrzanych m.in. o wyłudzanie haraczy i czerpanie korzyści z prostytucji w rękach policji. Działali na terenie całego Śląska. Grozi im 10 lat więzienia.
 

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymani to mieszkańcy Katowic i Zawiercia w wieku od 23 do 34 lat. 

Członkowie grupy w latach 2014-2016 dokonywali licznych przestępstw na terenie Śląska, specjalizowali się w wyłudzaniu haraczy i czerpaniu korzyści z prostytucji. Śledczy zatrzymali przywódców oraz członków grupy przestępczej.
Są to liderzy bojówki pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich, którzy organizowali i uczestniczyli w tzw. „ustawkach kiboli”. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do popełniania przestępstw: pistolety, noże, maczety, siekiery, materiały pirotechniczne, takie jak granaty hukowe i race, oraz gotówkę w kwocie około 80 tysięcy złotych.

http://slaska.policja.gov.pl/

 

Zgromadzone dowody pozwoliły na tymczasowe aresztowanie 9 z zatrzymanych. Jeden z podejrzanych został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia. W sprawie prowadzone jest śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach.

Policjanci apelują o zgłaszanie się osób, które mogły paść ofiarą wyłudzania haraczy przez rozbitą grupę.

Czytaj więcej