Silesion.PL

serwis informacyjny

Rowerowy PŚ w Katowicach. Trwają zawody Red Bull Roof Ride

Rowerowe wyczyny zrobia wrazenie na wszystkich fanach ekstremalnych wrazen fot. Bartek Wolinski

Rowerowe wyczyny zrobia wrazenie na wszystkich fanach ekstremalnych wrazen fot. Bartek Wolinski

W piątek, 20 sierpnia w Katowicach rozpoczął się polski przystanek Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike). To najbardziej prestożowe freestyle’owe zawody rowerowe, jakie do tej pory zorganizowano w naszym kraju. Piątkowe i poranne kwalifikacje wyłoniły 12 najlepszych zawodników z całego świata, którzy już dziś, 21 sierpnia rozpoczną walkę o zwycięstwo. Zobacz to na żywo, od 15:00 w Red Bull TV lub przyjdź kibicować zawodnikom na plac pod katowickim Spodkiem.

Do wielkiego finału mogli zakwalifikować się tylko najlepsi. Tor, zaprojektowany specjalnie na zawody Red Bull Roof Ride składa się z aż 7 różnych przeszkód, a różnica między startem a metą wynosi ponad 22 metry. To jeden z najbardziej ekstremalnych rowerowych torów, jakie powstały tego lata w Europie. Przejazdy kwalifikacyjne, które zakończyły się dziś rano, wyłoniły 12 zawodników, którzy od 15:00 rozpoczą walkę o punkty do rankingu FMB, nagrody pieniężne i dziką kartę na zawody Crankworx Rotorua w Nowej Zelandii.

Lista finalistów:

 1. Griffin Paulson (CAN)
 2. Szymon Godziek (POL)
 3. Paul Couderc (FRA)
 4. Nicholi Rogatkin (USA)
 5. Tom Isted (GBR)
 6. Diego Caverzasi (ITA)
 7. Dawid Godziek (POL)
 8. Sam Pilgrim (GBR)
 9. Max Fredriksson (SWE)
 10. Viktor Douhan (SWE)
 11. Alex Alanko (SWE)
 12. Thomas Genon (BEL)

Po ceremonii wręczenia nagród, odbędzie się dodatkowa konkurencja best trick – całość zawodów będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem platformy Red Bull TV. Na plac Słowika i Antalla w Katowicach zostanie wpuszczone także 5000 kibiców (500 osób + dodatkowe 4500 po okazaniu certyfikatu zaszczepienia przeciwko Covid-19).

Rowerowe ewolucje na jednym z najbardziej ekstremalnych torów w Europie. Na zdjęciu Nicholi Rogatkin (USA), fot. Bartek Woliński

Harmonogram zawodów Red Bull Roof Ride:

09:30 kwalifikacje (powtórka w Red Bull TV)

14:30 otwarcie bramek

15:00 finały (transmisja w Red Bull TV)

16:50 dekoracja zwycięzców

17:00 best trick (transmisja w Red Bull TV)

18:30 zakończenie imprezy

Wydarzeniu partnerują Samsung, miasto Katowice, Garmin, Dometic.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).