Czytasz: Rower wypożyczysz na stacji...paliw
Na podstawie 3-letniej umowy na wybranych stacjach PKN ORLEN pojawią się terminale rowerowe. Nowe stacje zagoszczą również w Katowicach.

Już wiosną odwiedzając stacje Orlen będzie można wypożyczyć rower. W wybranych punktach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku pojawi się 35 terminali. Powstaną one w ramach działających w tych miastach systemów rowerów miejskich.

Projekt realizowany jest we współpracy z Nextbike Polska. Spółka zainstaluje terminale, dostarczy 350 jednośladów, a także zajmie się ich bieżącą obsługą i serwisem - poinformował koncern. Umowa między PKN Orlen a Nextbike Polska obowiązywać będzie do listopada 2020 r.

CZYTAJ TAKŻE : JESZCZE WIĘCEJ ROWERÓW W KATOWICACH

- Widzimy, że konsumenci postrzegają stacje coraz częściej nie tylko jako miejsca, gdzie można zatankować, ale także zaspokoić szereg innych potrzeb. Potwierdza to ciągły wzrost naszej sprzedaży pozapaliwowej oraz rosnący odsetek klientów, którzy odwiedzają stacje w innym celu niż uzupełnienie paliwa - komentował członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży Zbigniew Leszczyński. 

Jak podkreślił, włączenie stacji paliwowych płockiego koncernu w miejskie systemy rowerowe pozwala rozszerzać ofertę dla dotychczasowych klientów tych placówek oraz otworzyć się na zupełnie nowe grupy konsumentów.

CZYTAJ: KATOWICKI ROWER MIEJSKI BIJE KOLEJNE REKORDY!

PKN Orlen zapowiedział, że rowery "będą w pełni kompatybilne z istniejącymi systemami miejskimi"; oznacza to, że wypożyczane tam pojazdy będzie można pozostawić w dowolnych terminalach na terenie danego miasta i odwrotnie.

- Wypożyczanie na stacjach będzie się odbywać również na tych samych zasadach finansowych i za pomocą obecnie funkcjonujących aplikacji miejskich - podał płocki koncern.

Obecnie rowery Nextbike Polska są dostępne w 27 miastach i miejscowościach na terenie całej Polski. Firma chce "w dalszym ciągu rozbudowywać system rowerów miejskich, docierając z tą usługą do coraz szerszego grona użytkowników i uzupełniając ją o kolejne funkcjonalności".

Czytaj więcej