Czytasz: Rower pod dachem? Będzie wielki wyścig

Rower pod dachem? Będzie wielki wyścig

Zima wcale im nie straszna. Dlaczego? Bo zawody Tour de Bike Atelier odbywają się pod dachem. Na modelach ze specjalnym mocowaniem.

Niska temperatura, zła jakość powietrza i smog. Jak tu wsiąść na rower? - Bez problemu - mówią organizatorzy zawodów kolarskich „pod dachem” – Tour de Bike Atelier. W tym sezonie w cyklu wyścigów znalazły się trzy miasta: Katowice, Nowy Sącz i Kartuzy. Ściganie rozpocznie się 14 lutego.

Jazda...w miejscu

- Zimą nie trzeba jednak rezygnować z pedałowania. Wystarczy trenażer i można spokojnie ćwiczyć, niezależnie od warunków na dworze – mówi Aleksander Zając, organizator Tour de Bike Atelier. Czym jest trenażer? To coś w rodzaju mocowania-podpórki pod rower, która umożliwia jazdę w miejscu.

Uczestnicy zawodów rywalizować będą na rowerach szosowych Merida, połączonych z komputerem oraz najwyższej klasy trenażerami włoskiej marki Elite.

Obciążenie będzie rosnąć lub maleć zgodnie z ukształtowaniem terenu prezentowanego na ekranie. - Każdy zawodnik będzie mógł się poczuć jak zawodowy kolarz. Wykorzystywane będą szosy i podjazdy znane z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich – zdradzają organizatorzy.

Dystans do 20 kilomterów

Do pokonania będą krótkie odcinki, których przejechanie powinno zająć maksymalnie ok. 20 minut. - Dystans będzie na tyle krótki, by był w zasięgu każdego startującego, ale też na tyle długi, by można się było porządnie zmęczyć. Żeby zwyciężyć trzeba będzie dać z siebie wszystko – zapowiada Zając. Dodaje, że można wystartować albo na własnym rowerze szosowym albo skorzystać z roweru przygotowanego przez organizatorów. Udział jest bezpłatny, wystarczy skontaktować się bezpośrednio z danym sklepem Bike Atelier (telefonicznie, e-mailem lub osobiście) i ustalić swoją godzinę startu.

Kto stanie na podium, dostanie nagrodę

Tour de Bike Atelier w sezonie 2018 składać się będzie z 3 niezależnych od siebie etapów. Każdy odbędzie się w innej miejscowości, w różnych częściach Polski. Inauguracja zmagań będzie miała miejsce w Walentynki, w Katowicach, 14 lutego (14-16 lutego eliminacje, finał 17 lutego). Kolejne etapy zostaną przeprowadzone w sklepach Bike Atelier w Nowym Sączu i Kartuzach.

Każda z edycji podzielona będzie na eliminacje, w których wystartować może każdy, oraz finału, w którym do walki stanie 8 osób, z najlepszym wynikiem z kwalifikacji. Poszczególne wyścigi wygra ta osoba, która najszybciej pojedzie w biegu finałowym. Na pierwszą „trójkę” czekają nagrody – bony zakupowe do sklepów Bike Atelier, na kwotę 300, 200 i 100 zł.

Czytaj więcej