Silesion.PL

serwis informacyjny

Rośnie zapotrzebowanie na mieszkanie z aranżacją pod klucz

Lokum Deweloper salon z aneksem kuchennym zrealizowany pod klucz

Lokum Deweloper salon z aneksem kuchennym zrealizowany pod klucz

Coraz więcej Polaków decyduje się na mieszkania urządzone pod klucz. Deweloperzy oraz analitycy rynku nieruchomości obserwują, że już co piąty nabywca wybiera ten wariant. Co ciekawe, w krajach zachodnich takie rozwiązanie od dawna jest standardem. Jakie są zalety wykończenia mieszkania pod klucz?

Stan deweloperski czy mieszkanie pod klucz?

W Polsce można nabyć mieszkanie w stanie deweloperskim, część deweloperów oferuje także opcję wykończenia pod klucz. Na krajowym rynku dominują te pierwsze. Jednak w ostatnim czasie na znaczeniu zyskuje zakup mieszkania w pakiecie z aranżacją wnętrz. Polacy coraz większą uwagę przykładają do przestrzeni, w której żyją. Liczy się dla nich nie tylko komfortowo i funkcjonalnie wykonanie i wyposażone mieszkanie, ale też aspekt estetyczny, wyróżniające dekoracje oraz niebanalne rozwiązania. Chcemy przebywać w miejscach, które będą wygodne, a zarazem piękne i urządzone zgodnie z najnowszymi trendami.

Dlatego korzystanie z usług profesjonalistów, zajmujących się projektowaniem wnętrz, staje się coraz bardziej popularne. Nie bez znaczenia są też rosnące koszty urządzenia lokalu oraz problemy z dostępnością materiałów czy ekip remontowych. Klienci decydujący się na zakup mieszkania z opcją wykończenia pod klucz wraz z projektem wnętrz otrzymują pomoc w doborze odpowiednich materiałów i elementów wyposażenia, gwarancję przeprowadzenia robót wykończeniowych przez sprawdzone ekipy remontowe, czy profesjonalny nadzór nad przebiegiem prac.

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Architekci zajmujący się wykończeniem mieszkań pod klucz zwracają uwagę, że klienci są coraz bardziej świadomi najnowszych trendów oraz mają własne pomysły na aranżacje. Inspiracje czerpią z mediów społecznościowych, m.in. z Instagrama oraz Pinteresta, a także z programów telewizyjnych poświęconych architekturze czy wystrojowi wnętrz. Zdarza się, że chcą połączyć kilka różnych koncepcji.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że spora część klientów pracuje zdalnie, dlatego ważne jest dla nich wygodne i komfortowe miejsce do pracy. W przypadku większych metraży interesuje ich możliwość zagospodarowania pomieszczenia jako gabinetu bądź dodatkowego pokoju gościnnego. Projektanci dostrzegają również zmianę w podejściu do aranżacji mieszkań wśród inwestorów. Do niedawna osobom kupującym mieszkania pod wynajem zależało na tym, aby wnętrza były wygodne, neutralne wizualnie, a sam proces urządzenia mieszkań był szybki oraz niedrogi. Obecnie inwestorzy proszą, aby nadać wnętrzom konkretny styl oraz charakter, pamiętając przy tym o komforcie i optymalnych kosztach.

Lokum Deweloper - łeazienka wykonana pod klucz
Lokum Deweloper – łeazienka wykonana pod klucz

Klienci kupujący swoje pierwsze mieszkanie myślą o metrażach ok. 45 m2. Najczęściej chcą , żeby ich lokum było jasne i praktyczne, ale jednocześnie wyróżniało się czymś wartym zapamiętania. Mowa tu na przykład o wzorzystej tapecie, mocnej kolorystyce ścian, przeszkleniach, czy o dodatkach takich jak zdobna lampa. Jasne wnętrze lubią przełamywać czernią, głównie w elementach dekoracyjnych – bateriach, szprosach w oknach czy uchwytach do mebli.

Nabywcy większych mieszkań czy domów, zazwyczaj mający dzieci lub myślący o założeniu rodziny w najbliższej przyszłości, częściej inspirują się stylem glamour, czyli eleganckimi wnętrzami w nowoczesnym wydaniu. Zamiast loftów, coraz częściej wybierają styl paryskich kamienic, z charakterystycznymi sztukateriami na ścianach i sufitach. Chcą aby w ich wnętrzach wstawić kolor złoty, kamień naturalny, np. marmur (lub jego imitacje), a także drewno. Ta grupa nie boi się eksperymentować z kolorami, równoważąc nimi królującą do niedawna w domach szarość. U tych klientów zdecydowanie częściej pojawiają się pytania o nowinki technologiczne, jak np. rozwiązania inteligentnego sterowaniem oświetleniem i ogrzewaniem. Właściciele takich nieruchomości są również zainteresowani aranżacją balkonu, tarasu lub ogrodu.

Lokum Deweloper posiada w swojej ofercie program oferujący wykończenie mieszkań pod klucz. Klienci mogą skorzystać z gotowych pakietów wykończeniowych, jak również ustalić indywidualny projekt stworzony na miarę własnych potrzeb. Dzięki temu oszczędzają czas oraz pieniądze, oraz otrzymują pewność i wygodę. Zespół profesjonalistów projektuje i realizuje terminowe wykonanie z dbałością o najmniejszy detal. Nasi klienci przechodzą cały proces aranżacji komfortowo, otrzymując funkcjonalne, nowoczesne wnętrze i mogą spokojnie planować przeprowadzkę – mówi Mariusz Jędrzejczak, dyrektor ds. aranżacji wnętrz Lokum Deweloper S.A.

Lokum Deweloper - wykorzystanie motywu naturalnej-cegły w salonie
Lokum Deweloper – wykorzystanie motywu naturalnej-cegły w salonie

Niezależnie od grupy, do której należą, klienci są coraz bardziej świadomi i częściej przychodzą już z własnymi pomysłami na nowocześnie urządzone mieszkanie. W zależności od wieku oraz stanu majątkowego ich wizje nieco się różnią, ale wszystkim zależy na komforcie, jakości oraz zapadających w pamięć szczegółach. Projektanci wnętrz zawsze uważnie śledzą zmieniające się trendy w aranżacji wnętrz i starają się znaleźć złoty środek między oczekiwaniami klientów, a wygodą i funkcjonalnością projektowanych rozwiązań.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Rośnie zapotrzebowanie na mieszkanie z aranżacją pod klucz

  1. Jak teraz sobie myślę, to też bym kupił mieszkanie pod klucz, zamiast bawić się w remonty. Człowiek się napracuje i namęczy, a kurz wychodzi miesiącami, chociaż podłogi to mi roomba ogarniała. Jakbym miał znowu kupować mieszkanie to właśnie takie gotowe do wprowadzki. 

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024