Czytasz: Gigantyczny bunkier. Będzie można w nim pofruwać

Gigantyczny bunkier. Będzie można w nim pofruwać

Robi wrażenie! Betonowa konstrukcja jest gigantyczna, a pod ziemią kryje dodatkowe kilkanaście metrów. Katowicki Flyspot jest już na finiszu.

Flyspot w Katowicach

Tunel aerodynamiczny, który warszawska spółka Flyspot buduje przy ul. Chorzowskiej, na wprost Silesia City Center, niedługo stanie się jedną z najbardziej ekstremalnych atrakcji Katowic. Produkowany przez ogromny wentylator podmuch, osiągnie tutaj prędkość nawet 300 km/h. - Właśnie czekamy na specjalistę z RPA, który urządzenie ma zamontować – zapowiada Bartosz Więcek, przedstawiciel inwestora.

Flyspot w Katowicach - cennik: za ile pofruwamy?

Inwestor zdradza już kiedy tunel zostanie otwarty. - Inwestycja potrwa łącznie 11 miesięcy, a pofruwać będzie można już na początku maja – mówi Więcek. Zaznacza, że do budowy specjalnej konstrukcji tunelu, ekipa budowlana zużyła kilkaset ton betonu. - Takie rozwiązania pozwalają na wyeliminowanie drgań – wyjaśnia specjalista.

Lot w specjalnym skafandrze i kasku, po odbytym wcześniej szkoleniu, trwać ma 3 minuty (dwa razy po 1,5 min.) Ceny zaczynają się od 219 zł.

Katowicki Flyspot lepszy niż w Warszawie

Wrażenia z pierwszego lotu? - To najlepsze, co robić można w ubraniu! - mówi z uśmiechem Więcek. Dodaje, że endorfiny wytwarzające się podczas lotu towarzyszą nam później przez cały dzień. - W końcu spełniamy marzenia o lataniu! – podkreśla menadżer Flyspota.

Co ciekawe, katowicki Flyspot będzie nowocześniejszy niż ten w Warszawie. - To jest jak z domem, pierwszy buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela – śmieje się Więcek i dodaje: pewne rzeczy udoskonaliliśmy.

Inwestycja (łącznie z działką przy ul. Chorzowskiej) kosztować będzie 30 mln zł. Połowa z tego poszła na kwestie technologiczne.

Czytaj więcej