Czytasz: Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, PIOSENKA]

Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2017: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2017? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2017 przygotował.

Roraty 2017 [Gość Niedzielny]

Roraty 2017 z Małym Gościem Niedzielnym tym razem upłyną nam w towarzystwie św. Józefa. Co roku redakcja Małego Gościa Niedzielnego na roraty przygotowuje temat przewodni, tak jest też w tym roku.

RORATY 2017 [PYTANIA I ODPOWIEDZI] GOŚĆ NIEDZIELNY [AKTUALIZACJA CODZIENNIE]

Kiedy roraty się zaczynają?

Co roku wigilia wypada w inny dzień tygodnia, dlatego za każdym razem zastanawiamy się, kiedy roraty się zaczynają. W 2017 roku roraty zaczynają się w poniedziałek, 4 grudnia i trwają przez cały adwent, aż do wigilii.

Ile dać pieniędzy na kolędę księdzu?

Dawniej roraty, zwane również Jutrznią, zaczynały się o świcie, czyli o godz. 6 rano. Dzisiaj jednak, w którym kościele by nie zapytać, kiedy roraty się zaczynają, zazwyczaj pada taka sama odpowiedź.

Kiedy roraty się zaczynają? Zależnie od parafii, jest to godz. 16, 17 lub 18.

Godziny te dostosowanie są do trybu zycia wiernych, którzy pracując czy chodząc do szkoły, nie są w stanie zjawić się tak wcześnie w kościele.

Poza tym cała frajda dla najmłodszych w chodzeniu na roraty to noszenie kolorowych lampionów.

Ile trwają roraty?

Długość mszy roratniej uzależniona jest od parafii, jednak czas ten zbytnio się nie różni. To, ile trwają roraty, dostosowane jest do wieku wiernych. A ponieważ większość z uczestników mszy roratnich stanowią dzieci, msze nie mogą być zbyt długiej. Zazwyczaj jest to więc ok. 45 minut.

Roraty 2017: Piosenka

Piosenka na roraty 2017 z Małym Gościem Niedzielnym to “Strażnik Skarbów” w wykonaniu Magdy Anioł. Posłuchajcie i zobaczcie teledysk do piosenki na roraty 2017.

Roraty 2017: Materiały

Piosenka na roraty to jednak nie wszystko. Zarówno Gość Niedzielny, ja i inne wydawnictwa przygotowują materiały na roraty 2017 dla księży, katechetów, jak i dla dzieci. Materiały na roraty 2017 od Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci to:

  • 15 obrazków na kolejne dni rorat
  • Plansza o szerokości 22,5 i wysokości 95 cm z miejscami na obrazki
  • Obrazek z wizerunkiem św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu oraz modlitwą

 

Czytaj więcej