Czytasz: Rondo właśnie oddano. Nie uwierzycie jak wygląda!

Rondo właśnie oddano. Nie uwierzycie jak wygląda!

Jest nowa, a wygląda...jakby przejechał przez nią walec. Świeżo wyłożona kostka brukowa przy dąbrowskim rondzie, w internecie zrobiła się sławna.

- Następny bubel w mieście - piszą na forach internetowych mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Ale się nie rozpisują. Po prostu pokazują zdjęcia. Pęknięcia na nowej kostce ułożonej przy nowym rondzie u zbiegu ulic Konopnickiej i Kolejowej w centrum miasta, widać na fotografiach jak na dłoni. - Oficjalne otwarcie inwestycji nastąpiło 2 grudnia tego roku - podkreśla jeden z mieszkańców.

fot: facebook

Wygląda jakby walec po niej przejechał

„Wygląda jakby używano ją już z 15 lat” - podkreśla dąbrowianin pan Bartosz. Dodaje: - Żenada! Nie dość, że tyle czasu przejazd kolejowy był zamknięty, to jeszcze bubla oddali…- narzeka mieszkaniec. „Pieniądze wydane na darmo. Brawo” - pisze internautka pani Marzena. „To było do przewidzenia” - dodaje pani Magda.

Większość pyta co właściwie stało się z nową kostką. Bo wygląda jakby walec po niej przejechał.

Sprawa się wyjaśnia. Zaskakująco prosto

- Właśnie tak się stało - zaskakuje Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy dąbrowskiego magistratu. Wyjaśnia: - W momencie, gdy układany był tutaj asfalt, nieopatrznie na kostkę brukową najechał walec -. Matylewicz zapewnia jednak, że miasto wiedziało o tym w momencie podpisywania protokołu odbioru inwestycji. - Wykonawca prac o usterce nas poinformował, zostało to zaznaczone także w protokole. Byłoby już po sprawie, ale warunki pogodowe nie pozwoliły na szybką naprawę. Czekamy na ustalenie terminu. Chcemy, by do końca roku kostka była już wymieniona - podkreśla dąbrowski rzecznik.

Kostka będzie nowa. Na koszt wykonawcy

Matylewicz zaznacza, że zgodnie z umową, miasto ma 5-letnią gwarancję na inwestycję. Oznacza to, że otoczenie nowego ronda wybrukuje jeszcze raz, nową kostką, w ramach własnych środków wykonawca prac. Nie obędzie się jednak bez kolejnych utrudnień.

Budowa nowego ronda u zbiegu ulic Konopnickiej i Kolejowej, wraz z jego otoczeniem, trwała od sierpnia do końca listopada tego roku. Kosztowała ok. 3,5 mln zł.

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje