Czytasz: Rondo Sztuki znów ożyje! Otworzy się tam sklep

Rondo Sztuki znów ożyje! Otworzy się tam sklep

Były dwie księgarnie, a teraz do Ronda Sztuki wprowadzą się ubrania. Co jeszcze będzie się działo?

Katowickie Rondo Sztuki to galeria z wystawami. Każdy kto odwiedził to miejsce wie, że do galerii prowadzi długi hall. To tam działały księgarnie – najpierw Zła Buka, potem Tam gdzie zawsze. Od 1 grudnia miejsce zmieni się nie do poznania. Dostaniemy tam ubrania popularnej marki Intruz.

- Działamy od 13 lat, głównie w Krakowie. Od początku współpracowaliśmy z artystami, głównie street-artowymi. W ten sposób powstał nie jeden wzór, a nawet całe kolekcje – opowiada Tomek Lach, właściciel marki.

Tutaj dotkniemy ciuchów, porozmawiamy, wypijemy kawę

Intruz to będzie pop-up store. Ma być interaktywnym miejscem do wymiany poglądów, spotkań twarzą w twarz i porozmawiania przy dobrej kawie.

- To jest bardzo ważne, szczególnie w czasach gdy sprzedaż w znacznym stopniu przeniosła się do Internetu, szczególnie wśród marek skierowanych do młodych ludzi – tłumaczy Lach.

- Planujemy szereg wydarzeń promujących artystów oraz muzyków skupionych wokół marki, eventów promocyjnych, ale również niezwiązanych stricte z działalnością firmy – dodaje.

"Chcemy wnieść życie do Ronda" 

Nowe miejsce w Rondzie Sztuki ma prężnie działać. Będą się tam odbywały cykliczne imprezy. W planach są warsztaty didżejskie dla dzieci czy warsztaty graficzne. Właściciele Intruza chcą zapraszać do współpracy lokalne marki. Otworzy się tez punkt z kawą i lemoniadą.

- Jestem zafascynowany Katowicami i ich metamorfozą. Ludzie są tu otwarci i szukają takich miejsc. A my chcemy wnieść życie do Ronda – mówi Tomek Lach.

W sobotę, 25 listopada, od godz. 18 odbędzie się impreza zapoznawcza. Będą promocyjne ceny na ubrania, kawa i barber, który ostrzyże za darmo. Za konsoletą stanie Dj Feel-x. Potem sklep ruszy od 1 grudnia.

Czytaj więcej