Czytasz: Będzie romantycznie. Sprawdzone pomysły na walentynkową kolację

Będzie romantycznie. Sprawdzone pomysły na walentynkową kolację

Kiedy między dwojgiem iskrzy, niewiele jest potrzebne. Ale nastrój zawsze można i warto podkręcić. Najlepiej przy romantycznej kolacji.

W restauracji, w knajpce albo w domu. Miejsce jest ważne. Zwłaszcza dla kobiety. Dlatego w żadnym razie nie wybierajcie się na walentynkową kolację do baru typu fast-food. Lepiej już teraz zarezerwować stolik w przytulnej restauracji lub knajpce, bo później rezerwacji już nam nie zrobią.

Romantyczna kolacja. Zapytajcie, co wasza połówka lubi jeść

Wcale nie musi być to droga restauracja, wystarczy, by była przytulna. Z przyciemnionym światłem i wygodnymi siedziskami. Jak wybrać taką, która spodoba się wybrance serca? Najlepiej dowiedzieć się wcześniej jaką kuchnię lubi. Jeśli zabierzemy ją do hinduskiej knajpki, a okaże się, że jest uczulona na orzeszki - niezwykle popularne w tego typu daniach - wyjście może okazać się klapą.

Romantyczna kolacja w połączeniu z małą wycieczką

Romantyczna kolacja a lokalizacja? To zależy. Jeśli oboje zamierzacie się napić, warto wybrać lokal w okolicy domu. Nie będzie wówczas problemu z gigantycznym rachunkiem za taksówkę. Jeśli jednak mamy więcej czasu i chcemy poświęcić się dla wybranki czy wybranka, możemy zrobić sobie małą wycieczkę. Romantycznych knajpek nie brakuje na przykład w Bielsku-Białej i okolicach.

Romantyczna kolacja? wybierz Wyjątkowe miejsce. Z historią w tle

Chcecie zaskoczyć drugą połówkę? Wybierzcie oryginalne miejsce na walentynkową kolację? Na Śląsku ich nie brakuje. Może być to na przykład restauracja ulokowana na ostatnim piętrze wieżowca, w zabytkowym budynku, starym zamku albo...w wieży. Romantyczna kolacja w tym stylu jest do załatwienia w Pszczynie.

GDZIE NA KOLACJĘ WALENTYNKOWĄ? 7 ROMANTYCZNYCH RESTAURACJI W NASZYM WOJEWÓDZTWIE

Czosnku unikaj, wybierz lekką sałatkę

Co zamówić? Coś lekkiego. Specjaliści od związków radzą, by nie opychać się nadmiernie. Absolutnie zakazane są też ostre przyprawy, zwłaszcza czosnek. Inaczej z romantycznej kolacji będą nici. Warto skusić się na elegancką przystawkę, a na drugie danie zamówić na przykład sałatkę. Romantyczna kolacja to także afrodyzjaki. Co ciekawe, to nie tylko słynne już owoce morza, ale też egzotyczne owoce. Do tego polecamy dobre wino albo drinka.

Romantyczna kolacja: A może wspólne gotowanie?

Romantyczną kolację przygotować można także w pieleszach własnego domu. Trzeba się wówczas nieco natrudzić, ale druga połówka z całą pewnością ten trud doceni. Jak się do tego zabrać? Zaplanujcie menu, wybierzcie się wcześniej na zakupy. Romantyczna kolacja to także wspólne gotowanie - będzie to bardzo zbliżające i...zabawne – albo przygotować wszystko wcześniej.

Jedzenie nie musi być idealne, bardziej liczy się gest i pomysł. Pamiętajcie o ładnym nakryciu stołu, świecach i nastrojowej muzyce. Jeśli bardzo chcecie ugotować coś własnoręcznie, ale do mistrzów kuchni wam brakuje, zdecydujcie się na włoską potrawę. Spaghetti jest proste, a z dobrym czerwonym winem zamienia się w kulinarną ucztę we dwójkę.

Czytaj więcej