Czytasz: Tak będzie wyglądał rollercoaster w Wesołym Miasteczku

Tak będzie wyglądał rollercoaster w Wesołym Miasteczku

"Lech" to największa atrakcja szykowana na ten rok w Śląskim Wesołym Miasteczku. Dla maniaków ekstremalnych prędkości to nie lada gratka

Rollercoaster Lech z Śląskiego Wesołego Miasteczka dla maniaków prędkości!

Pędzący z prędkością 95 km na godzinę Roller Coaster o nazwie Lech budowany będzie w tym roku w Śląskim Wesołym Miasteczku. Nawiąże do legendy o powstaniu naszego państwa.

Jadąc, odwiedzimy staropolski gród i oczywiście, jak zapewnia inwestor -  słowacka spółka Tatra Mountain Resorts, przejażdżka największą tego typu atrakcją w Europie Środkowo-Wschodniej ma być nie tylko świetną zabawą, ale też przygodą edukacyjną. 

Zanim jednak biały orzeł, który widnieje na logotypie nowego urządzenia pojawi się w chorzowskim lunaparku, słowackiego inwestora czeka pracowita zima. W przyszłym sezonie, poza rollercoasterem, mają powstać strefy tematyczne, nowe wejście oraz kilka innych atrakcji. – Miasteczko zamieni się w park rozrywki z prawdziwego zdarzenia – zapowiada na stronie internetowej Parku Śląskiego Kamil Michno, rzecznik prasowy Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Rollecoaster Lech już w TYM roku

Został już zakończony proces palowania pod konstrukcję „Lecha”. Montaż planowany jest zimą 2017 r. „Lech” to ogromny rollercoaster o wysokości 40 metrów. Stworzy go Vekoma, światowy potentat w produkcji tego typu atrakcji. Tor rollercoastera będzie miał długość 908 metrów z 4 inwersjami na trasie, a maksymalna prędkość, jaką osiągnie dwudziestoosobowy wagonik, to aż 95 kilometrów na godzinę. Przejazd po ekstremalnym torze potrwa 104 sekundy. 

– Biały orzeł symbolizuje dynamikę urządzenia i razem z postacią Lecha, będzie zapraszał gości na ekstremalną przejażdżkę w ciekawej i niestandardowej oprawie – tłumaczy Michno na stronie Parku Śląskiego. Jak przyznaje, tematyka całego miasteczka ma być powiązana z polskimi legendami i dziejami naszego narodu. – Polacy bardzo cenią swoją historię. Dzięki temu, cały obiekt będzie miał charakter nie tylko zabawowy, ale również edukacyjny – pisze rzecznik.

Rollercoaster to największa atrakcja Śląskiego Wesołego Miasteczka

„Lech” to największa atrakcja szykowana na ten rok. Sporo prac jest obecnie prowadzonych w strefie wejścia. Mają tam powstać nowe budynki i brama. Wymieniana jest również nawierzchnia alejek. – Na pewno będziemy chcieli zachować stary napis – deklaruje Michno.

Czytaj więcej