Czytasz: 104 sekundy frajdy! Przejazd Lechem w Legendii

104 sekundy frajdy! Przejazd Lechem w Legendii

01:46
Przetestowaliśmy nową atrakcję Legendii. Jak było? Zobacz przejazd naszej reporterki największym w Polsce rollercoasterem.

Tuż przed oficjalnym otwarciem atrakcji, zaglądamy do Legendii. Od kilku lat czekaliśmy na zapowiadany, największy w tej części Europy rollercoaster. Nowy właściciel kultowego dla mieszkańców województwa parku rozrywki obietnice spełnił. Już w zeszłym roku otwarto dla zwiedzających Diamond River, który był hitem 2016 roku. Teraz dla fanów adrenaliny przygotowano nową atrakcję - Lecha. 908 metrów pokonujemy w czasie dokładnie 104 sekund. Prędkość maksymalna to aż 95 km/h. Prace trwały około 11 miesięcy, ale warto było czekać! Zobaczcie sami!

Przejazd Lechem trwa 104 sekundy. Wyrzut adrenaliny zapewniony, podobnie jak piękne widoki! Zobacz zdjęcia!

Dlaczego Lech Coaster?

Nazwa urządzenia "Lech Coaster" nawiązuje do legendy o Lechu, legendarnym twórcy państwa polskiego. Jak tłumaczą przedstawiciele Tatra Mountain, właścieciela "Legendii" nowa atrakcja to nie tylko doskonałe parametry techniczne, ale również niepowtarzalna tematyka wokół niej. W strefie oczekiwania na przejazd w dziedzińcu i media roomie będzie już można poczuć klimat tamtych czasów. 

Zobacz materiał video z premiery Lecha Coastera!

Koncepcję storytellingową „Legendy o Lechu”, która wspiera także działania tworzone wokół atrakcji, przygotował Fish Ladder – dział projektów specjalnych Platige Image. Za opracowanie warstwy wizualnej opowieści i produkcję filmu odpowiada Platige Entertainment, a techniczną stroną przedsięwzięcia zajmuje się Platige Events.

Lechcoaster widziany z "ziemi". Atrakcja dostępna od 1 lipca 2017 roku:

LEGENDIA. ŚLĄSKIE WESOŁE MIASTECZKO - CENY BILETÓW

Śląskie Wesołe Miasteczko w nowej odsłonie już jako Legendia wystartowało w ostatni weekend kwietnia. Od lipca ulega zmianie cennik Legendii. Ceny biletów rozpoczynają się od 39 złotych dla dzieci powyżej 6 roku życia, osoby powyżej 12 roku życia zapłacą za wstęp do "Legendii" 69 złotych. Lepiej o bilet zadbać już wcześniej i kupić go za pośrednictwem strony internetowej. Dzięki temu zabiegowi możemy zaoszczędzić 10 złotych na jednym bilecie. W ofercie “Legendii” są też dostępne bilety sezonowe i rodzinne.

Godziny otwarcia Legendii

Śląskie Wesołe Miasteczko powstało w 1959 roku. W ciągu blisko 60 lat istnienia odwiedziło je kilkadziesiąt milionów osób. Dwa lata temu głównym inwestorem została firma Tatry Mountain Resorts, rozpoczynając gruntowną modernizację parku i kreując nową tematyzację nawiązującą do najpiękniejszych polskich baśni i legend. 

LechCoaster w Legendii - Materiał z przejazdu:

Czytaj więcej