Czytasz: Rok więzienia w zawieszeniu za śmierć dwóch nastolatek

Rok więzienia w zawieszeniu za śmierć dwóch nastolatek

Arkadiusz O., potrącił na przejściu dla pieszych trzy osoby, dwie z nich zginęły. Zapadł wyrok w jego sprawie.

Przypomnijmy, do tragicznych w skutkach zdarzeń doszło 20 listopada 2017 roku na DK44 w Mikołowie. Arkadiusz O., mieszkaniec Tychów potrącił trzy osoby, w momencie, gdy te przechodziły przez oznaczone przejście dla pieszych.

Siła z jaką samochód uderzył w ludzi była spora, w związku z odniesionymi obrażeniami zginęły dwie nastolatki – 14-latka i 13-latka. Jedna z nich zmarła na miejscu wypadku, druga podczas reanimacji w karetce. Obrażeń doznał także ich 20-letni kolega, który trafił wówczas do szpitala.

W sprawie Arkadiusza O. zapadł wyrok – rok więzienia, w zawieszeniu na trzy lata. Prokuratura domagała się, aby sprawca został aresztowany na trzy lata, bez możliwości zawieszenia kary. Sąd swoją decyzję uzasadnił m.in. tym, że mężczyzna w chwili tragicznego wypadku był trzeźwy, nie był wcześniej karany.

Najprawdopodobniej przyczyną wypadku były niesprzyjające warunki na drodze i nadmierna prędkość, z którą poruszał się Arkadiusz O., jednak w czasie pracy nad tą sprawą nie udało się ustalić dokładnej prędkości, z którą jechał kierowca. To zadziało na jego korzyść.

Wyrok nie jest prawomocny, a prokuratura złożyła wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku.