Czytasz: Rok więzienia dla sprawcy śmierci nastolatek

Rok więzienia dla sprawcy śmierci nastolatek

Z brawurowej jazdy zrobili sobie zabawę. Skończyło się tragicznie.


Na rok pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 21-letniego Łukasza Ł. który spowodował wypadek drogowy. Jego ofiarą były dwie 17-latki. Wyrok jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku w okolicy Namysłowa. W prowadzonym przez podsądnego osobowym BMW jechało pięć młodych osób. Kierowca i jego pasażerowie z brawurowej jazdy zrobili sobie zabawę. Nastolatki fotografowały prędkościomierz samochodu i na bieżąco chwaliły się tym w Sieci.

W pewnym momencie, jadąc w terenie zabudowanym z prędkością nie mniejszą niż 150 km/h, samochód wypadł z jezdni na łuku drogi. W wyniku wypadku dwie 17-latki poniosły śmierć. Pasażerowie w stanie ciężkim trafili do szpitala.

Sąd pierwszej instancji wymierzył oskarżonemu karę roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Od tego wyroku odwołał się prokurator i oskarżyciele posiłkowi. Sąd apelacyjny zaostrzył karę skazując Łukasza Ł. na rok pozbawienia wolności. Dodatkowo oskarżony ma 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i musi wypłacić poszkodowanym oraz ich rodzinom ponad 40 tysięcy złotych tytułem nawiązki. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Czytaj więcej