Czytasz: Rodzina fałszywych hydraulików złapana

Rodzina fałszywych hydraulików złapana

Rodzina podawała się za hydraulików i okradała mieszkania.

Biżuterię i pieniądze o wartości ok. 19 tys. zł z mieszkań starszych osób, mieli ukraść zatrzymani w Kielcach przez policję mieszkańcy Krakowa - 64-letni mężczyzna oraz jego wnuczek z żoną. Byli wpuszczani do domów pod pretekstem naprawy awarii hydraulicznych.

Podszywali się pod hydraulików

Do zatrzymania doszło w poniedziałek. Jak poinformował we wtorek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Karol Macek, cała trójka usłyszała już zarzuty dokonania trzech kradzieży.

Policja od maja badała sprawę kradzieży, do jakiej doszło na osiedlu Czarnów. „Policjanci otrzymali informację, że trzy nieznane osoby ukradły pieniądze i biżuterię o łącznej wartości blisko 10 tys. zł. Podszywając się za hydraulików, pod pretekstem naprawy awarii weszli do jednego z mieszkań i obrabowali starsze małżeństwo” – opisywał Macek.

Rodzina z Krakowa kradła w Kielcach, Sosnowcu i Bytomiu

Mundurowi ustalili, że sprawcami mogą być mieszkańcy Krakowa: 64- latek wraz ze swoim 26-letnim wnukiem i jego 28-letnią żoną. Śledczy ustalili też, że rodzina na swoim koncie ma jeszcze dwa podobne rabunki - miały one miejsce także w maju, w województwie śląskim. W Sosnowcu i w Bytomiu, również podając się za hydraulików, dostali się oni do dwóch mieszkań, skąd skradli gotówkę i biżuterię, o wartości ok. 9 tys. zł.

Podejrzanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają, czy zatrzymani w Kielcach mają związek z innymi przestępstwami o podobnym charakterze.

Czytaj więcej