Czytasz: Pod wpływem narkotyków leżeli na klatce schodowej. Obok płakało niemowlę.

Pod wpływem narkotyków leżeli na klatce schodowej. Obok płakało niemowlę.

Policjantów powiadomił sąsiad zaniepokojony głośnym płaczem dziecka.

Policjanci z Rudy Śląskiej zostali powiadomieni przez mieszkańca ulicy Dąbrowskiego o małym dziecku, płaczącym na klatce schodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że kilkumiesięczne dziecko leży na podłodze przy swoich rodzicach, którzy prawdopodobnie są pod wpływem narkotyków.

- Mundurowi, gdy przyjechali na miejsce, zastali młodą kobietę trzymającą niemowlę i leżących obok rodziców, z którymi nie można było nawiązać kontaktu. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zbadało dziecko - informuje śląska policja

Rodziców w wieku 26 i 19-lat zatrzymano. 9-miesięczne dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego. Zatrzymanym pobrano krew do badań toksykologicznych.

Śledczy z komisariatu II, po otrzymaniu wyników badań, przedstawią im zarzuty, a już dzisiaj powiadomili o zdarzeniu sąd rodzinny i instytucje pomocowe. Wkrótce o losie niemowlęcia zadecyduje sąd, a do tego momentu dziecko będzie przebywało pod opieką placówki opiekuńczej. Nieodpowiedzialni rodzice mogą spędzić za kratami nawet 5 lat.

Czytaj więcej