Czytasz: Robert Lewandowski ma swoją ulicę

Robert Lewandowski ma swoją ulicę

Imię piłkarza zostało nadane najdłuższej ulicy w Kuźni Raciborskiej podczas sesji rady miasta. Czworo radnych się wstrzymało, troje było przeciw, ośmioro za.

Radni przegłosowali. Dotychczasowa ulica Świerczewskiego w Kuźni Raciborskiej będzie teraz nosiła imię Roberta Lewandowskiego. To pierwsza w Polsce ulica imienia kapitana naszej reprezentacji. Walka na sesji była burzliwa, trwała 50 minut. Lewandowski przeszedł, ale tylko jednym głosem. 

LEWANDOWSKI PODZIELIŁ MIESZKAŃCÓW

Zaczęło się od ustawy dekomunizacyjnej, na mocy której, ulice musiały do września zmienić swoje nazewnictwo. Jedna stała się Spacerową, inna Leśną. Ale ulica Karola Świerczewskiego wzbudziła najwięcej kontrowersji. Stało się pewne, że nazwisko generała Armii Czerwonej i działacza komunistycznego musi z Kuźni Raciborskiej zniknąć.

Ale nie wszyscy mieszkańcy poparli pomysł, by patronem jednej z ulic został Robert Lewandowski. Na pomysł uhonorowania w ten sposób gwiazdy Bundesligi wpadli gimnazjaliści z Kuźni. Petycję o zmianę ulicy podpisało 160 mieszkańców. Ci, którzy tam mieszkają, są podzieleni. Część z nich uważa, że jest to widzimisię młodzieży oraz że nie powinno się nadawać nazwy ulicy nazwiskami osób, które jeszcze żyją. Inni chcą, żeby ich miasto było postrzegane jako nowoczesne i stawiające na sport.

Na pomysł młodych ludzi przystał Robert Lewandowski. 

- Widząc zaangażowanie dzieci, Robert Lewandowski wyraził zgodę w realizacji ich idei nazwania ulicy jego nazwiskiem - odpisał urzędnikom menadżer piłkarza Cezary Kucharski.

                       CZYTAJ TAKŻE: BĘDZIE ULICA LEWANDOWSKIEGO. TO JUŻ PEWNE!

SELFIE Z LEWANDOWSKIM


Była też alternatywa w razie, gdyby napastnikowi Reprezentacji Polski nie spodobał się pomysł. Wtedy jego imieniem można byłoby nazwać stadion, a sala gimnastyczna za patronkę miałaby Annę Lewandowską. Propozycja jednak okazała się nie do odrzucenia.

Czy Kuźnia Raciborska przyciągnie fanów piłki nożnej? Na pewno fanów selfie, którzy już we wrześniu, będą mogli sobie zrobić zdjęcie z nową nazwą na tabliczce.  Burmistrz ma ponadto nadzieję, że Lewandowski odwiedzi Kuźnię.

Czytaj więcej