Czytasz: Robert Konieczny znów triumfuje. Jest na ważnej liście

Robert Konieczny znów triumfuje. Jest na ważnej liście

Katowicki architekt wraz ze swoją pracownią Promes znalazł się na liście największych architektonicznych sław.

Możemy być dumni. Ślązak po raz kolejny pokazał, że jego talent jest na skalę międzynarodową. Robert Konieczny i jego pracownia Promes znalazły się na Dezeen's Hot List 2017 – liście 500 najsłynniejszych osób, marek i organizacji świata architektury.

„Debiutujemy tutaj na miejscu 142 i znaleźliśmy się obok największych architektonicznych sław” - napisał Konieczny na swoim profilu facebookowym.

Ściąga nagrody jak magnes

To kolejne ważne wyróżnienie na koncie architekta z Katowic. W połowie października Konieczny odebrał nagrodę roku SARP 2016 za projekt Muzeum Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Dwa miesiące później słynna Arka została najlepszym budynkiem świata według brytyjskiego magazynu Wallpaper. - Jestem w szoku. Nie widziałem, ze dotarliśmy aż do finału Wallpaper, to bardzo opiniotwórczy magazyn. Ekipa do mnie zadzwoniła, że mamy nagrodę. Cieszę się bardzo, bo to ogromny prestiż – mówił nam wówczas Robert Konieczny.

arka powstawała dwa lata

Arka powstała w Brennej koło Cieszyna. To nietypowy dom mieszkalny. Cały zbudowany jest z betonu. Robert Konieczny, który znany jest z wykorzystywania w projektach bardzo nietypowych rozwiązań, w tym przypadku sięgnął do polskiej tradycji projektowania. Dach jest z dużym okapem, a pod nim jest modernistyczny dół, w całości przeszklony.

Konieczny projektował ten dom dwa lata.

Czytaj więcej