Czytasz: Robert Konieczny wśród najlepszych na świecie!

Robert Konieczny wśród najlepszych na świecie!

Living Garden House Roberta Koniecznego trafił do albumu Tashena, w którym zebrano sto najlepszych ceglanych budynków na świecie!

Dom zaprojektowany przez pracownię KWK Promes znalazł się w albumie wydawnictwa Tashen. Philip Jodidio zebrał słynne realizacje znakomitych architektów. KWK Promes z Living Garden House to jedyna polska pracownia w tej publikacji.

Książka nazywa się „100 Contemporary Brick Buildings” i została wydana przez Tashena. To jedno z najciekawszych wydawnictw pokazujących architekturę na świecie.

Robert Konieczny napisał na swoim fejsbukowym profilu: „Jesteśmy tam jedyną pracownią z Polski, ale Living Garden House nie jest jedynym budynkiem z naszego kraju. Pokazano również Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Fernando Menisa, obiekt z pomysłowym, przepięknym wnętrzem z przetworzonej cegły. Gratulacje dla autora i miasta Toruń”.

Łączy architekturę i naturę

Living Garden House znajduje się w Katowicach i ma łączyć architekturę z otaczającą naturą. Przestrzeń dzienna stała się częścią ogrodu, zapewniając mieszkańcom domu kontakt z otoczeniem. Bryła i materiały nawiązują do lokalnej tradycji śląskich familoków. Parter ustawiono równolegle do drogi, a piętro przekręcono o 90 stopni, po to, by dom mocniej przenikał się z ogrodem. W pogodne dni całkowicie się z nim stapia. Ma się wrażenie, że kanapa stoi na trawie, a dywan trzeba kosić.

Dom nominowano do nagrody Mies van de Rohe Award 2015. Dostał też wyróżnienie w konkursie Architektura Roku 2014 Województwa Śląskiego.

Czytaj więcej