Czytasz: RIG apeluje: Uwolnić biznes!
01:32
Przedsiębiorcy chcą zmiany prawa, postaw przedsiębiorczości, otwarcia się na nowe technologie oraz ekspansję zagraniczną.

VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw ma być manifestem gospodarczym. W dniach 18 - 20 października w Katowicach spotkają się przedstawiciele nauki, biznesu i samorządu. Ze stolicy Śląska ma pójść mocny sygnał: uwolnić biznes! 

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

– Uwolnienie biznesu to także weryfikacja stanu prawnego dla biznesu i samego otoczenia biznesu – mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby w Katowicach

Stałe motto wydarzenia to Nauka – Biznes – Samorząd RAZEM DLA GOSPODARKI. Tegoroczne hasło ma stanowić wielopłaszczyznowy postulat przedsiębiorców, wyrażający gotowość do zmiany prawa, postaw przedsiębiorczości, otwarcia się na nowe technologie oraz ekspansję zagraniczną.

– To również samoocena biznesu w celu zwiększenia wydajności pracy, produkcji oraz poszerzenia współpracy międzynarodowej w globalizującym się świecie. Europejski Kongres MŚP to miejsce dla wszystkich, którzy chcą realnie działać na rzecz rozwoju własnej firmy i całej gospodarki. To również sposobność do otwarcia dyskusji na temat Konstytucji dla Biznesu i jej konsekwencji dla przedsiębiorców - dodaje Tadeusz Donocik

Trzydniowy cykl debat, spotkań, warsztatów i wydarzeń towarzyszących jak co roku przyciągnie do Katowic tysiące gości z całej Polski, Europy i z dalszych zakątków świata.


>> ZAREJSTRUJ SIĘ NA WYDARZENIE <<

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Udział w sesjach i warsztatach można zapewnić sobie po wypełnieniu formularza.


Sesje panelowe i warsztaty obejmą 10 bloków tematycznych. Przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy rozmawiać będą m.in. o innowacyjności w zarządzaniu, prawie i podatkach, rynku pracy i edukacji czy finansowaniu MŚP. Czym jest RODO i jak wpłynie na polskie firmy? Jak budować solidny zespół pracowników? Dla kogo są turkusowe organizacje? To tylko kilka pytań, na które eksperci postarają się odpowiedzieć w trakcie Kongresu. W programie nie zabraknie również zagadnień z zakresu marketingu, firm rodzinnych, czasu wolnego i automotive.

W ramach Kongresu odbędzie się także Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego z udziałem Rady KIG, Posiedzenie Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Posiedzenie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych, ale to nie wszystko co czeka to środowisko. Sesje panelowe zostały poświęcone m.in. przedsiębiorczości na terenach wiejskich, cyberbezpieczeństwu w miastach, elektryfikacji transportu publicznego i nowoczesnym technologiom wspierającym zarządzanie miastem. Z kolei samorządy, które w sposób szczególny wspierają rozwój małej i średniej przedsiębiorczości, uhonorowane zostaną nagrodami „Samorząd, który wspiera MŚP”.

Czytaj więcej