Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Budapeszt 2023

Na zdjęciu Natalia Kaczmarek fot. PZLA

Eugene, USA, 17.07.2022 Mistrzostwa Swiata w lekkoatletyce w USA, Hayward Field n/z Natalia Kaczmarek, 400m, eliminacje Fot. PZLA

Blisko siedemdziesiąt zawodniczek i zawodników znalazło się w składzie lekkoatletycznej reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata w Budapeszcie.

W drużynie biało-czerwonych nie zabrakło medalistów poprzednich mistrzostw – chodziarki Katarzyny Zdziebło oraz młociarzy Wojciecha Nowickiego i celującego w obronę tytułu Pawła Fajdka. Reprezentacja Polski jest też wzmocniona przez świetnie dysponowaną w tym sezonie Natalię Kaczmarek, trzykrotną triumfatorkę biegu na 400 metrów podczas Diamentowej Ligi. W stolicy Węgier Polska wystawi też cztery sztafety – wszystkie oprócz męskiej 4 x 400 metrów.

19. Mistrzostwa Świata odbędą się w Budapeszcie pomiędzy 19, a 27 sierpnia. Globalny czempionat świętuje w tym roku 40-lecie. Pierwsza jego edycja odbyła się w 1983 roku w Helsinkach. Budapeszt debiutuje w roli gospodarza mistrzostw, ale był już organizatorem – w 2004 – halowych mistrzostw świata. Na Węgrzech w 1966 oraz 1998 odbywały się też mistrzostwa Europy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *