Czytasz: Remont torowiska - sprawdzian cierpliwości kierowców

Remont torowiska - sprawdzian cierpliwości kierowców

01:37
Kierowcy, ale i pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość aż do połowy stycznia. Trwa przebudowa newralgicznego skrzyżowania w okolicy Wesołego Miasteczka.

Wtorek po świętach na drogach upływa spokojnie. Wyjątek mogą stanowić okolice centrów handlowych. Poświąteczne wyprzedaże ściągnęły do sklepów tłumy kupujących. Taką "sielankę" niszczy remont torowiska w rejonie Wesołego Miasteczka. O ile dzisiaj sytuacja przy "zmniejszonym" ruchu prezentuje się całkiem dobrze, po Nowym Roku może być zupełnie inaczej, zdecydowanie gorzej. 

W pierwszej połowie grudnia rozpoczął się remont fragmentu dwutorowej linii tramwajowej przecinającej ul. Złotą tuż przed jej skrzyżowaniem z ul. Chorzowską w Katowicach.

Skrzyżowanie ul. Złotej z ul. Chorzowską zostało zamknięte dla samochodów na 3 tygodnie. W tym czasie wykonawca ma zrealizować prace w jezdni na obu torach – podkreśla Andrzej Zowada.

OBJAZDY DLA KIEROWCÓW

Na czas remontu został wprowadzony objazd dla samochodów ul. Chorzowską, węzłem drogowym ul. Chorzowskiej - ul. Baildona (przy Silesia City Center) i ul. Dębową.

Remont powinien trwać do połowy stycznia, przy założeniu, że pogoda będzie sprzyjać ekipie remontowej. Koszt modernizacji torowiska to 1,3 mln złotych netto.

UTRUDNIENIA DLA PASAŻERÓW

Tramwaje jeżdżą przez skrzyżowanie tylko po jednym torze. Przystanek Park Śląski Wesołe Miasteczko jest nieczynny. Planowane jest jeszcze dwukrotne zawieszenie kursowania tramwajów między katowickim Rondem, a Stadionem Śląskim na czas weekendów. Pierwszy raz nastąpi to po wybudowaniu pierwszego nowego toru (tego w kierunku do Chorzowa, po którym obecnie ruch nie jest prowadzony). Trzeba będzie przełożyć rozjazdy technologiczne i przenieść ruch na nowy tor. Drugi raz tramwaje nie będą kursować na remontowanym fragmencie po wybudowaniu drugiego toru, w celu zdemontowania rozjazdów technologicznych i przywrócenia ruchu po dwóch torach.

Czytaj więcej