Czytasz: Remont DTŚ w Świętochłowicach. Będą utrudnienia

Remont DTŚ w Świętochłowicach. Będą utrudnienia

Dziś po południu rusza remont Drogowej Trasy Średnicowej na świętochłowickim odcinku.

Droga w stronę Rudy Śląskiej i Chorzowa będzie utrudniona. O remoncie informuje urząd miasta na swojej stronie. Jak czytamy w komunikacie, w godzinach popołudniowych remont rozpocznie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL-ZW Sp. z o.o. przy współpracy z Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A.

Od popołudnia, zarówno w stronę Rudy Śląskiej i Chorzowa jezdnie zostaną ograniczone do jednego pasa ruchu. Prace na obu odcinkach będą prowadzone równocześnie.

Utrudnienia pojawią się także na łączniku ul. Bytomskiej z DTŚ w stronę Katowic. Remont powinien zakończyć się na początku przyszłego tygodnia.

Zakres prac obejmie jezdnię główną południową na odcinku od granicy z Rudą Śląską do wiaduktu nad linią kolejową PKP (10.580 m2) oraz jezdnię główną północną na odcinku od zjazdu z ul. Bytomską do granicy z Rudą Śląską (9.702 m2).

Wykonawca zajmie się m.in. warstwą ścieralną z asfaltu modyfikowanego, ułożeniem taśmy bitumicznej na połączeniach nawierzchni oraz wykonaniem docelowej organizacji ruchu. Wartość inwestycji wynosi ponad 1 mln zł. 40 proc. kwoty to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

źródło: https://www.swietochlowice.pl

Czytaj więcej