Silesion.PL

serwis informacyjny

Rekordowe oglądalności finału TAURON Pucharu Polski Kobiet

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Kobiet, który rozgrywany był w miniony weekend w Nysie przyciągnął przed ekrany telewizorów rekordową widownię. Najlepiej oglądany był wielki finał, w którym triumfowały siatkarki Grupy Azoty Chemika Police.

Pierwszy sobotni półfinał – starcie Grupy Azoty Chemik Polic z ŁKS-em Commercecon Łódź obejrzało na antenie Polsatu Sport średnio 88 tysięcy widzów. Drugi mecz tego wieczora, czyli E.LECLERC MOYA Radomka Radom kontra Grot Budowlani Łódź oglądało średnio 113 tysięcy widzów. Dzień później wielki finał wygenerował jeszcze lepsze średnie wyniki oglądalności – w Polsacie Sport było to aż 167 tysięcy!

– Jest się czym pochwalić, to z pewnością rekordowy wynik jeżeli chodzi o oglądalność finału kobiecego pucharu – podkreśla Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat. – Żeby łatwiej zrozumieć, jak dobry to wynik, można powiedzieć, że to porównywalne liczby z hitem piłkarskiej Ekstraklasy, transmitowanym w nieotwartym kanale – dodaje.

Doskonałe wyniki oglądalności turnieju w Nysie pokazują, że wspólnie przyjęta strategia pokazywania polskiej ligowej siatkówki przynosi coraz lepsze efekty.

– Sezon 2020/2021 będzie rekordowy pod względem liczby transmisji z meczów PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi, właściwie można powiedzieć w ten sposób, że gdyby nasze sezony trwały cały rok, to Telewizja Polsat przeprowadza już tak wiele transmisji, że jest ich więcej niż po jednej na każdy dzień – cieszy się Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Transmisje są szczególnie ważne w dobie pandemii, gdy w halach brakuje nam tak bardzo kibiców. Cieszę się, że wspólnymi siłami udaje się tak wiele meczów pokazać na żywo, by nasi wspaniali fani byli z nami przed telewizorami i mogli się cieszyć wspaniałymi emocjami, jakie niosą ze sobą nasze rozgrywki – dodaje.

W tym rekordowym pod tym względem sezonie PlusLigi w fazie zasadniczej rozgrywek zaplanowano 182 mecze, 177 z nich były transmitowane, były także dwie retransmisje. Niemal wszystkie mecze pokazały sportowe anteny Polsatu, z kolei w kobiecej TAURON Lidze spory udział w transmisjach miała Ipla. W sumie z TAURON Ligi w fazie zasadniczej przeprowadzonych zostanie aż 110 transmisji, co jest oczywiście rekordem w historii kobiecej ligi w naszym kraju!

– Warto pamiętać, że Telewizja Polsat bądź Ipla pokażą także w sumie 58 meczów fazy zasadniczej TAURON 1. Ligi, co łącznie daje nam 345 meczów w trzech ligach, a przecież przed nami jeszcze faza play-off! – podkreśla prezes Popko. – Naszym celem strategicznym, który realizujemy wspólnie z Telewizją Polsat jest pokazywanie wszystkich meczów PlusLigi i TAURON Ligi oraz stałe zwiększanie ekspozycji z zaplecza Ligi Mistrzów Świata. Niezmiernie cieszę się, że jesteśmy już bardzo blisko realizacji planu, a udaje nam się to w tak trudnych czasach. Patrząc także na wyniki oglądalności całego sezonu, które oczywiście podsumujemy dopiero w maju, jestem niezwykle szczęśliwy, bo widać wyraźnie, że polscy kibice kochają siatkówkę i są z nią w każdym możliwym momencie.

Z dobrych wyników oglądalności turnieju w Nysie cieszy się także Sponsor Tytularny TAURON Ligi: – Gratulujemy wszystkim drużynom walczącym w Nysie, cieszymy się także z tego, że tak wielu kibiców było z nami przed telewizorami – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia S.A. – Byliśmy świadkami wspaniałej rywalizacji, zapamiętamy wiele zagrań, zażarte boje, nieustępliwość. Niezwykłość tych sportowych wydarzeń jest pochodną sportowej pasji, którą obserwowaliśmy w trakcie całego turnieju. Gratulujemy organizatorom profesjonalizmu i cieszymy się, że pomimo rygoru sanitarnego udało się przeprowadzić zawody. TAURON jako koncern energetyczny stara się moderować i animować te aktywności, które wyzwalają familijną energię – zamierzony cel został w pełni osiągnięty.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024