Czytasz: Rekordowa sztafeta czytelnicza. Dołącz do wyzwania!

Rekordowa sztafeta czytelnicza. Dołącz do wyzwania!

Będą bić rekord Polski w nieprzerwanym czytaniu książki.

Bicie rekordu Polski w… nieprzerwanym czytaniu książki? Dlaczego nie! Z okazji swoich 70 urodzin Empik podjął się tego nietypowego czytelniczego wyzwania, w trakcie którego jego pracownicy i popularni polscy pisarze przemierzą siedem miast, ani na chwilę nie przerywając lektury. 13 września czytelniczy autokar zaparkuje na 30 minut pod Galerią Katowicką. W tym czasie Łukasz Orbitowski zastąpi Wojciecha Chmielarza w niezwykłej sztafecie, a fani obydwu pisarzy będą mieli okazję spotkać się z autorami oraz poprosić o autograf.

70. rocznica Empiku jest okazją do świętowania i promowania czytelnictwa, bowiem wśród licznych atrakcji, zaplanowanych z okazji jubileuszu, znalazła się śmiała próba pobicia rekordu Polski w… nieprzerwanym czytaniu książki na głos!

Zadania tego podejmą się pracownicy Empiku oraz pięciu popularnych polskich pisarzy, którzy w specjalnej, autokarowej sztafecie przemierzą siedem miast Polski: Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice oraz Kraków. W każdym z nich do autokaru wsiądzie inny polski autor, rozpoczynając czytanie jednego ze swoich dzieł. Książki będą czytane bez przerwy, co pół godziny trafiając do następnego czytającego.

Akcja rozpocznie się w południe 12 września w Warszawie, a autokar z czytelniczą drużyną zajedzie na Plac Szewczyka pod Galerią Katowicką w czwartek, 13 września o godz. 13:30.

12 września czytanie zostanie zainaugurowane przez Witolda Szabłowskiego. Pierwszym przystankiem będzie Gdańsk, w którym do akcji włączy się Magdalena Witkiewicz, przekazując następnie pałeczkę Ryszardowi Ćwirlejowi w Poznaniu. We Wrocławiu do sztafety dołączy Wojciech Chmielarz, rozpoczynając czytanie swojego thrillera „Żmijowisko”. Na przystanku pod Galerią Katowicką jego miejsce zajmie następny sławny autor – Łukasz Orbitowski z powieścią „Exodus”.

W trakcie półgodzinnego przystanku na Placu Szewczyka, wszyscy fani pisarzy będą mieli możliwość porozmawiania ze swoimi idolami lub poprosić o autograf. Będzie to również doskonała okazja do zdopingowania wytrwałych czytelniczych drużyn i wsparcia ich w próbie pobicia nietypowego rekordu!

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury oraz fanów Wojciecha Chmielarza i Łukasza Orbitowskiego pod Galerię Katowicką 13 września o 13:30.0 000 mkw. GLA w 25 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce. Firma i jej projekty były wielokrotnie nagradzane przez PRCH, ICSC, Europa Property oraz CiJ w dziedzinach rozwoju, zarządzania oraz marketingu.