News

Rawa będzie czysta nie tylko na brzegach

Po sprzątaniu brzegów Rawy przyszedł czas na podjęcie bardziej drastycznych kroków. Prawdopodobnie jesienią ruszą prace odmulające odcinek rzeki w centrum Katowic.

Przypomnijmy, że w połowie marca katowickie Wodociągi rozpoczęły sprzątanie Rawy od Rynku do ul. Szkolnej. W sumie wyczyszczonych zostało 85 metrów rzeki. Wywieziono śmieci, butelki i wszystko, co wpadło w ręce pracowników dbających o czystość Rawy.

>> CZYTAJ: RAWA BĘDZIE CZYSTA, ALE TYLKO NA BRZEGACH <<

ODMULANIE RAWY w Katowicach ZA 2,5 MLN ZŁOTYCH

Po sprzątaniu brzegów Rawy przyszedł czas na podjęcie bardziej drastycznych kroków. Jak poinformowała Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Katowicach, właśnie został ogłoszony przetarg dotyczący odmulania i konserwacji rzek na odcinku od mostu ulicy Brackiej do wylotu części podziemnej przy ulicy Korfantego.

- Wykonawca będzie zobowiązany do ręcznego wydobycia urobku z dna wraz z odwozem i utylizacją. Na miejscu muszą być przeprowadzone wykopy w gruntach, roboty ziemne z przewozem gruzu, plantowanie skarp, ochrona nasypów - wymienia Biskupska.

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi prawie 2,5 miliona złotych netto. Oferty na wykonanie zlecenia będzie można składać do 8 sierpnia. Termin wykonania zależy od postępowania przetargowego. W najbardziej optymistycznym scenariuszu rozpoczną się we wrześniu tego roku.

Czytaj więcej

Napisz do autora k.pilawa@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Motoryzacja