Czytasz: Rawa będzie czysta nie tylko na brzegach

Rawa będzie czysta nie tylko na brzegach

Po sprzątaniu brzegów Rawy przyszedł czas na podjęcie bardziej drastycznych kroków. Prawdopodobnie jesienią ruszą prace odmulające odcinek rzeki w centrum Katowic.

Przypomnijmy, że w połowie marca katowickie Wodociągi rozpoczęły sprzątanie Rawy od Rynku do ul. Szkolnej. W sumie wyczyszczonych zostało 85 metrów rzeki. Wywieziono śmieci, butelki i wszystko, co wpadło w ręce pracowników dbających o czystość Rawy.

>> CZYTAJ: RAWA BĘDZIE CZYSTA, ALE TYLKO NA BRZEGACH <<

ODMULANIE RAWY w Katowicach ZA 2,5 MLN ZŁOTYCH

Po sprzątaniu brzegów Rawy przyszedł czas na podjęcie bardziej drastycznych kroków. Jak poinformowała Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Katowicach, właśnie został ogłoszony przetarg dotyczący odmulania i konserwacji rzek na odcinku od mostu ulicy Brackiej do wylotu części podziemnej przy ulicy Korfantego.

- Wykonawca będzie zobowiązany do ręcznego wydobycia urobku z dna wraz z odwozem i utylizacją. Na miejscu muszą być przeprowadzone wykopy w gruntach, roboty ziemne z przewozem gruzu, plantowanie skarp, ochrona nasypów - wymienia Biskupska.

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi prawie 2,5 miliona złotych netto. Oferty na wykonanie zlecenia będzie można składać do 8 sierpnia. Termin wykonania zależy od postępowania przetargowego. W najbardziej optymistycznym scenariuszu rozpoczną się we wrześniu tego roku.

Czytaj więcej