Silesion.PL

serwis informacyjny

Ratujmy zabytki, tak szybko odchodzą

Zbarz Ratujmy zabytki tak szybko odchodza

Zbarz Ratujmy zabytki tak szybko odchodza

Pozostawione same sobie umierają w gęstwinie zapomnienia, cisi bohaterowie historii. Właśnie dla nich 27 lat temu powstała Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody, która już w listopadzie obchodzi urodziny i z tego powodu zaprasza na swoje wydarzenie.

Zabytki i pomniki przyrody, są naszym dziedzictwem pokoleń. Niektóre doczekały się wspaniałych właścicieli, opiekunów. Inne walczą o przetrwanie zostawione same sobie. Szczególnie o te drugie od 27 lat walczą pasjonaci z Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Wiele udało się już zrobić, ale na kolejne działania potrzeba przede wszystkim środków finansowych.

Dlatego już od 2 do 7 listopada można wpłacić 27 zł na 27-lecie Fundacji. Te pieniądze w całości zostaną zagospodarowane na uratowanie kolejnych ważnych „bohaterów” naszej historii. Fundacja od początku działa pod hasłem „Aby przeszłość miała przyszłość”. Przez 27 lat udało się uratować wiele miejsc naszej historii. Fundacja wprowadziła kilka programów z dwoma sztandarowymi: programem partnerskim dla właścicieli zabytków oraz programem interwencyjnym „S.O.S. dla zabytków”. Fundacja ma też pod opieką kilkanaście obiektów w całej Polsce oraz co roku organizuje „Tydzień dla dziedzictwa” podczas którego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Wszystkich, którym jest bliskie ratowanie zabytków, Fundacja zaprasza do współpracy.

Bo ratowanie to działanie! Działamy w Waszym imieniu!

Konto do wpłat : 74 1240 1747 1111 0000 1848 9897
Link do zbiórki:

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024