Czytasz: Ratowali mieszkańców po pożarze w kamienicy. Zostali docenieni

Ratowali mieszkańców po pożarze w kamienicy. Zostali docenieni

Prezydent Chorzowa wręczył policjantom listy gratulacyjne.

W chorzowskim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Chorzowa z policjantami. Prezydent Andrzej Kotala w obecności Komendanta Miejskiego Policji podinsp. Roberta Łuszcza wręczył listy gratulacyjne i upominki mundurowym z chorzowskiej komendy. Była to nagroda za ewakuację mieszkańców z kamienicy na ul. Katowickiej, w której wybuchł pożaru. Do chwili przyjazdu straży pożarnej mundurowi wyprowadzili i wynieśli na rękach 15 osób, w tym kilkoro dzieci.

Przypomnijmy, w listopadzie 2016 roku policjanci z wydziału prewencji usłyszeli komunikat o pożarze w kamienicy na ul. Katowickiej. Gdy podjechali w podane miejsce, zauważyli gęste kłęby dymu wydobywające się z mieszkania na II piętrze.

W międzyczasie na miejsce dojechali kolejni policjanci z chorzowskiej jednostki i jeden strażnik miejski. Nie tracąc czasu, rozpoczęli ewakuację mieszkańców kamienicy. Do czasu przyjazdu straży pożarnej mundurowi wyprowadzili i wynieśli na rękach 15 osób, w tym kilkoro dzieci.

Po przyjeździe jednostki ratowniczo-gaśniczej policjanci nadal pomagali w ewakuacji, w sumie aż 34 lokatorów. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala.

Policjanci biorący udział w ewakuacji:

  • st. post Rafał Lech
  • sierż Adam Cieślik
  • sierż. szt. Piotr Matusiewicz
  • st. sierż Łukasz Kokot ( obecnie funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach)
  • st. post. Błażej Okrasa
  • st. post. Sebastian Przybyszewski

zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi za Dzielność nadanymi przez Prezydenta RP.

Czytaj więcej