Czytasz: Ratalny Ultramaraton na Śląskim

Ratalny Ultramaraton na Śląskim

Będą nagrody za bieganie.

Ponad 160 uczestników i prawie 19 mln przebiegniętych metrów. Tak wygląda tegoroczne podsumowanie „Ratalnego Ultramaratonu Biegowego na Śląskim”. Spotkanie z uczestnikami, którzy uzyskali najlepsze wyniki odbędzie się na Stadionie Śląskim w poniedziałek.

„Ratalny Ultramaraton Biegowy na Śląskim” odbył się już po raz drugi. Projekt realizowany jest przez cały rok na bieżni boiska treningowego Stadionu Śląskiego. Każdy z uczestników może w dowolnym czasie korzystać z lekkoatletycznego zaplecza obiektu. Każdorazowo wyniki poszczególnych biegaczy są zapisywane i sumowane na koniec roku. Celem akcji jest przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia.

W tegorocznej edycji uczestniczyły 162 osoby, w tym 121 mężczyzn i 41 kobiet. Najstarszy uczestnik ma 81 lat, zaś najmłodszy 17. Łączny dystans przebiegnięty przez wszystkich zawodników to 18 680 567 metrów. Z kolei najlepszy wynik uzyskany przez jednego uczestnika to 1 515 489 metrów.

Spotkanie podsumowujące z uczestnikami projektu odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia. Wezmą w nim udział osoby, które uzyskały najlepsze wyniki i wykazały się największą aktywnością.

Każdy z biegaczy otrzyma certyfikat potwierdzający uzyskany wynik, a najlepsi zostaną uhonorowani  medalem oraz pamiątkową koszulką. Dla najlepszych kobiet i mężczyzn będą przyznane także nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania w sieci sklepów sportowych.

Czytaj więcej