Czytasz: Rasistowski atak w tramwaju: Mężczyzna zgłosił się na policję [WIDEO]

Rasistowski atak w tramwaju: Mężczyzna zgłosił się na policję [WIDEO]

Usłyszał już zarzuty.

Aktualizacja 3 października:

Policjanci z Katowic prowadzą postępowanie w związku ze znieważeniem, do którego doszło w tramwaju linii nr 6 w Katowicach na odcinku Katowice Centrum - Katowice Brynów. Kilka dni temu opublikowaliśmy wizerunek osoby podejrzewanej celem ustalenia tożsamości. Wczoraj do komendy sam zgłosił się mężczyzna, który rozpoznał się na opublikowanych zdjęciach. Usłyszał już zarzuty z art. 257 kk.

Przypomnijmy: 1 września bieżącego roku kilkanaście minut po godzinie 14.00, do tramwaju linii nr 6 wsiadł mężczyzna, który po kilku minutach podszedł do jadącej tramwajem osoby narodowości arabskiej i zaczął jej ubliżać.

Jak ustalono, podłożem tej agresji słownej mogła być jej odmienność etniczna. Kilka dni temu został opublikowany wizerunek sprawcy.

Wcześniej pisaliśmy:

Pasażer tramwaju obrażał innego "ze względu na jego przynależność narodową i religijną". Na rasistowski atak zareagowała tylko jedna kobieta. Teraz sprawcy poszukuje policja i publikując jego zdjęcia prosi o pomoc w zidentyfikowaniu napastnika.

"Nie chcemy w Polsce takich jak ty"

Jak relacjonuje kobieta, podczas ataku mężczyzna krzyczał: „Nie chcemy w Polsce takich jak ty. Tacy jak ty to terroryści, mordują kobiety w Niemczech”.

Do zdarzenia doszło w tramwaju numer 6, na odcinku Katowice Centrum–Brynów. Sprawca ubrany był w czerwoną czapkę z daszkiem, białą koszulkę z czerwonym nadrukiem, szare krótkie spodenki oraz czarne buty sportowe, a na głowie miał białe słuchawki. Do zdarzenia doszło 1 września.

Motorniczy zdarzenia nie zgłosił

Jak się okazało, motorniczy nie zgłosił tego zdarzenia. Sprawę nagłośniła kobieta, która jako jedyna zareagowała na atak. Kobieta złożyła na policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia człowieka na tle rasistowskim.

 

wideo: TVN24/x-news