Czytasz: Rammstein według dąbrowianina

Rammstein według dąbrowianina

34-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej ma niezwykłą pasję. Robił zdjęcia gwiazdom. I zachwyca nimi nawet kapryśnych menadżerów.

Przemysław Kokot na co dzień zajmuje się logistyką. Po pracy sięga po aparat fotograficzny i wybiera się... na koncert. Na swoim koncie ma ich już niemal 800. Zwłaszcza tych rockowych. - To zawsze muzyka była dla mnie najważniejsza – przyznaje 34-letni dąbrowianin. - Słuchałem kaset i płyt kompaktowych, grałem na gitarze i klawiszach, w końcu zacząłem jeździć na koncerty. Za każdym razem towarzyszył mi aparat – zaznacza.

Uwiecznił najjaśniejsze gwiazdy

Bohaterami zdjęć Przemysława Kokota są między innymi B.B. King, Bryan Adams, Rod Stewart, Sting, a także zespoły AC/DC, Metallica, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, Aerosmith, Roxette czy Scorpions. W jego obiektywie pojawiły się również gwiazdy polskiej sceny muzycznej, między innymi Stanisław Sojka, Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Michał Bajor, Grzegorz Turnau, a także zespoły: Dżem, TSA, Perfect, Coma, T.Love, Kult, Hey czy Indios Bravos. Często jeździ na ich koncerty wielokrotnie. Jak mówi, znajomość zachowania muzyka ułatwia mu pokazanie go w pełnej krasie.

CZYTAJ TAKŻE: POZNAJCIE MAMĘ, KTÓRA WIDZI MAGIĘ

Wkładka do płyty

Przemysław Kokot ma w swoim dorobku ma też kilka wystaw, a jego prace można było zobaczyć między innymi w katowickim Spodku, Zamku Moszna i bytomskiej Rotundzie. Jego zdjęciami zachwycają się także menedżerowie gwiazd. Skutek? Dąbrownian brał już udział w tworzeniu wkładek do płyt, między innymi dla grupy Dżem, Indios Bravos, Carrantuohill, Michała Bajora i Piotra Nalepy. W listopadzie jego najciekawsze zdjęcia będą pokazane w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej