Czytasz: Rajdowe emocje na Stadionie Śląskim

Rajdowe emocje na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski w połowie października wypełni się nie tylko kibicami, ale także… samochodami rajdowymi, które wystartują w 1. Rajdzie Śląska (13-15 października 2017). Właśnie ten obiekt będzie bazą finałowej rundy InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrz
fot. FIA ERC

Zlokalizowanie bazy 1. Rajdu Śląska na Stadionie Śląskim oznacza, że w tym miejscu umieszczone będą biura imprezy, biuro prasowe, a także centrum kierowania rajdem i co najważniejsze dla kibiców – park serwisowy.

Tu załogi rajdowe będą przyjeżdżać w trakcie rajdu, by mechanicy mogli zająć się ich samochodami.

To jednak nie wszystko, bowiem na Stadionie Śląskim organizatorzy imprezy chcą umieścić także dodatkowe atrakcje dla kibiców.

>> POZNAJ SZCZEGÓŁY WYDARZENIA W WYWIADZIE Z GRZEGORZEM WRÓBLEM, PREZESEM AUTOMOBILKLUBU ZIEMI TYSKIEJ <<

Stadion Śląski
fot. Tomasz Żak

– W koncepcji funkcjonowania zmodernizowanego Stadionu Śląskiego zakładamy otwarcie się na coraz więcej nowych dyscyplin, których przedstawiciele wcześniej nie korzystali z tego obiektu. Dlatego cieszymy się, że będziemy u nas gościć rajd samochodowy, czyli sport do tej pory nie kojarzony ze Stadionem Śląskim. Sądzę, że stadion w sercu regionu to idealne miejsce na bazę pierwszej edycji Rajdu Śląska, nie tylko ze względu na zbieżność nazw – mówi Krzysztof Klimosz, Prezes Stadionu Śląskiego.

1. Rajd Śląska odbędzie się w dniach 13-15 października. Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej będą stanowić finałową rundę tegorocznych InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także czwartą z pięciu rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2017 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, a honorowy patronat nad cyklem objął Marszałek Województwa Śląskiego.

źródło: slask.rsmsl.pl

Czytaj więcej