Czytasz: Zaatakował nożem policjantów

Zaatakował nożem policjantów

Kuźniańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad swoją córką.

W niedzielne przedpołudnie kuźniańscy policjanci zostali wezwani na interwencje  do miejscowości Rudy. Zgłoszenie dotyczyło awanturującego się mężczyzny. Po przyjeździe na miejsce mundurowi potwierdzili informacje. Na widok stróżów prawa sprawca zamknął się w pokoju, skąd w dalszym ciągu groził pozbawieniem życia i zdrowia rodzinie, kierując swą agresję także wobec interweniującego patrolu.

Policjanci próbowali uspokoić 74-latka, jednak bezskutecznie. W związku z zagrożeniem, jakie stwarzał, mundurowi podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Kiedy wyważyli drzwi do pokoju, 74-latek zaatakował ich nożem. Do pomocy przybył dodatkowy patrol z raciborskiej komendy, który pomógł obezwładnić sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mu zarzuty znieważenia oraz czynnej napaści na policjantów, a także znęcania się nad córką. Cała dokumentacja trafiła do raciborskiej prokuratury, która wnioskowała o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

Sąd we wtorkowe przedpołudnie przychylił się do wniosku. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi więc w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Czytaj więcej